Odlični Rakitić zabio, Sevilla ispala iz kupa

Bojan Meštrović • četvrtak, 12.01.2012.

Večeras su odigrane tri uzvratne utakmice španjolskog Kupa kralja, a u onoj najatrakitvnijoj slavila je Sevilla, koja je zbog pogotka Valencije u gostima ipak ostala bez plasmana među osam najboljih. Odličnu utakmicu odigrao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je postigao pogodak i asistirao za pobjednički pogodak.

Nakon što je prvu utakmicu izgubila rezultatom 1:0, Sevilla je u večerašnji ogled ušla odlučna u namjeri da pobijedi Valenciju i izbori četvrtfinale. Navas je u petoj minuti imao prvu priliku na utakmici, ali nije uspio svladati golmana Alvesa.

Dvije minute kasnije Trochowski je pucao s krilne pozicije, lopta se odbila od braniča i u nezgodnoj putanji umalo svladala vratara, koji ju je krajnjim naporima izbacio u korner. U 17. minuti Navas je opet imao sjajnu priliku, izašao je sam pred čuvara mreže Valencije, ali umjesto da poentira, pucao je ravno u njega.

Prvu priliku Valencia je složila tek u 31. minuti, ali Ever Banega je s vrha šesnaesterca bio neprecizan. Četiri minute poslije, najbolji igrač Valencije Soldado, odlično je potegao s 25 metara, a lopta koja je imala puno rotacije ipak nije uspjela prevariti Varasa.

Vratar Seville bio je na iskušenju i drugi put u istoj minuti. Jonas je pucao s još veće udaljenosti od Soldada, ali Varas još jednom brani. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Jonas je propustio izglednu priliku pucajući glavom malo pored gola Seville.

Drugo poluvrijeme počelo je u nešto mirnijem tonu, nakon čega se Valencia povukla na svoju polovicu. U 61. minuti Negredo je s petnaestak metara pucao u obrambeni blok gostiju, nakon čega se lopta odbila u korner, a trener Seville je u tom prekidu odlučio u igru uvesti Ivana Rakitića. Pet minuta kasnije, Valencia je iz kontre uspjela povesti. Jonas je uputio loptu između dvojice stopera, a brži od obojice bio je Soldado, koji je rutinski matirao Varasa. Gol u gostima značio je da Sevilla za prolazak treba zabiti tri.

Prvog, onog izjednačujućeg postigli su u 70. minuti. Odlično je pucao Rami iz velike udaljenosti, a golman Alves uspio je tek lagano odbiti loptu, na koju je natrčao Rakitić i lagano zabio za 1:1. Pogodak je dao krila domaćinu, koji je nastavio napadati i u prvoj minuti sudačke nadoknade uz važnu ulogu Rakitića došao do drugoga pogotka.

Ubačaj hrvatskog reprezentativca iz slobodnog udarca u vlastitu je mrežu skrenuo Victor Ruiz, a Sevilla je potom imala priliku doći do potpunog preokreta, ali Kanouteov udarac glavom u posljednjim trenucima utakmice nije bio precizan. Valencia je prošla u četvrtinu finala gdje će igrati protiv Levantea.

Levante lagano, Espanyol u posljednjoj minuti

Nakon iznenađujućeg prošlotjednog 2:1 poraza od Alcorcona, Levante se večeras lagano obračunao s drugoligašima. Četvrta momčad Primere ispratila je goste s četiri gola u mreži, po dva u svakom poluvremenu. Prva dva zabili su veznjaci Barkero u 23. i Roger u 45. minuti, a obojici je asistirao Marokanac El Zhar.

Odmah početkom drugog poluvremena Iborra je postigao treći gol za domaćine, a u 66. minuti konačnih 4:0 postavio je Suarez fenomenalnim slobodnjakom s gotovo 30 metara.

Izvrsnu utakmicu odigrali su u Barceloni Espanyol i Cordoba. Domaćin je, kao i Levante, prvi susret izgubio rezultatom 2:1, a uzvrat su Katalonci otvorili čak i bolje od prvoligaških kolega. U 36. minuti imao je Espanyol već tri gola prednosti, prva dva postigao je Alvaro Vazquez, a treći je pridodao Didac. Kada se očekivao potpuni slom drugoligaša iz Cordobe, veznjak Alberto glavom je zabio nakon kornera i vratio svoju momčad u utakmicu.

U petoj minuti nastavka Pepe Diaz je šokirao Katalonce zabivši za 3:2, rezultat koji bi goste odveo među osam najboljih. Espanyol je dao sve u napad, a to se, na opće oduševljenje navijača, isplatilo u 89. minuti kada je Alvaro lobom zabio svoj treći gol i odveo Espanyol u četvrtfinale kupa. Tamo ih čeka trećeligaš Mirandes koji je u dva susreta bio bolji od Racing Santandera.

• Obrisan korisnik12.01.2012. u 08:58
    AMUNT VALENCIA!!! samo jedan ispravak, kod prvog gola Seville, nije Rami pucao iz velike daljine (jer je on igrač Valencie), već Caceres. Bit će ovo vatreni gradski derbi u četvrtfinalu :D