Zimski sportovi

Kosteliću slavlje nakon briljantnog slaloma!

Antonija Pavlić • petak, 13.01.2012.

Ivica Kostelić pobjednik je superkombinacije u Wengenu. Po peti puta u ovome švicarskom skijalištu, naš Profesor na najvišoj je stepenici pobjedničkoga postolja. Premda je u spustaškom nastupu za na koncu drugoplasiranim Beatom Feuzom akumulirao gotovo tri sekunde zaostatka, u slalomskom izdanju najboljem svjetskom skijašu ipak nitko nije mogao parirati...

Nakon što je u spustaškom izdanju prve superkombinacije sezone za pobjednikom Beatom Feuzom zaostao gotovo tri sekunde, Ivica Kostelić na koncu je ipak slavio, po peti put u svom "omiljenom" Wengenu.

Dvadeset prvi trijumf u karijeri ostvario je s vremenom 2:42.16 te je zaostatak za Marcelom Hirscherom u ukupnom poretku smanjio na 130 bodova, budući da potonji nije nastupio. Odličan rezultat ostvario je i drugi naš predstavnik Natko Zrnčić Dim, kojemu je u konačnici sa 79 stotinki zaostatka pripalo peto mjesto.

Vezane vijesti

Uz Ivicu i drugoplasiranog Feuza, kojemu je "nedostajalo" dvadeet stotinki sekunde da se okiti naslovom pobjednika, tradicionalno superkombinacijski dobar bio je Bode Miller, sa 45 stotinki slabijim vremenom od Kostelića zauzevši treću poziciju.

"Wengenski program" tako je otpočeo na najbolji mogućin način. Prošle godine, naime, Profesor je na ovoj stazi slavio i u superkombinaciji i u slalomu, a hoće li taj doseg ponoviti i ove godine, vidjet ćemo vrlo skoro. Siječanj je bio njegov mjesec, a lavina se zakotrljala upravo u Wengenu...

Prve bodove ove godine osvojio je pak i Tin Široki, koji je osvojio 29. mjesto sa zaostatkom od 6.90 sekundi i 22. vremenom slalomske vožnje.