Ante Zovko • subota, 14.01.2012.

21. kolo Premier lige moglo bi biti značajno za rasplet utrke za naslov prvaka. Tottenhamov pobjednički niz naprasno je prekinut na White Hart Laneu, dok je Manchester United bio neumoljiv. Chelsea je pak pobjegao Liverpoolu koji nije mogao zabiti čvrstom Stoke Cityju.

I uz promašeni jedanaesterac Manchester United ostvario je komotnu pobjedu 3:0 protiv Boltona, a sve uz po gol i asistenciju dvojice svojih veterana. Ivan Klasnić nije ulazio u igru.

Nakon dva uzastopna poraza u prvenstvu, United je, s Paulom Scholesom u startnoj postavi, krenuo vrlo autoritativno, a vratar Adam Bogdan nekoliko je puta morao spašavati nakon pogrešaka obrane. U 21. minuti Crvenim vragovima pružila se prilika s bijele točke kad je Knight srušio Welbecka. Knight je i dobro prošao samo sa žutim kartonom jer je napadač bio u izglednoj prilici za gol. No, Bogdan se ispružio koliko je dug i skrenuo Rooneyjev udarac.

United je ipak poveo do poluvremena, i to u najgori trenutak za goste. U 45. minuti Nanijev pokušaj povratne lopte na desnoj strani šesnaesterca biva blokiran, ali Rooney pronalazi Scholesa na drugoj strani, a ovaj rutinski plasira svoj prvi povratnički gol.

Boltonu je malo nedostajalo da kazni Rooneyjev veliki promašaj iz 62. minute kad je u 69. Rafael morao glavom "očistiti" loptu s gol-linije. U 74. Welbeck rješava praktički sve dvojbe uklizavši na Rooneyjevu asistenciju. Deset minuta kasnije Michael Carrick na asistenciju Ryana Giggsa zaokružuje pobjedu fantastičnim pogotkom s 30 metara u donji desni kut Bogdanova gola.

Luka Modrić postigao je izjednačujući pogodak protiv Wolverhamptona, ali slaba je to utjeha za Tottenham koji je ostao bez važnih bodova u utrci za naslov prvaka. Niko Kranjčar gledao je utakmicu s klupe.

Modrić je odmah na početku nagovijestio da bi ovo mogao biti njegov dan kad je s tridesetak metara uputio snažan prizemni udarac. Međutim, nakon početnog pritiska Spursa, isprekidanog brojnim sitnim ozljedama, vode gosti od 22. minute. Roger Johnson puca glavom nakon kornera s vrha peterca, Brad Friedel uspijeva odbiti, ali samo do Stevena Fletchera koji s metar udaljenosti lagano zabija.

Tottenham uspijeva zabiti na isteku prvog poluvremena, ali strijelac Emmanuel Adebayor je ostao u zaleđu. Bod za Spurse spašava hrvatski reprezentativac odličnim poluprizemnim udarcem s vrha šesnaesterca.

Chelsea je odigrao sadržajnu utakmicu protiv Sunderlanda, ali ono najbitnije dogodilo se u 13. minuti kad je Juan Mata u šesnastercu nabacio Fernandu Torresu. Napadač sjajnim volejem trese prečku, na loptu natrčava Frank Lampard i domaći su navijači u djeliću sekunde proživjeli i razočaranje i veselje.

Mnoštvo prilika propustili su i jedni i drugi, a Sunderland, točnije Nicklas Bendtner, mogao je šokirati domaće u trećoj minuti sudačke nadoknade. No, pod pritiskom Petra Čecha nije uspio ništa korisno napraviti s proigravanjem Gardnera.

Suspenzija Luisa Suareza sve se više očituje i Liverpoolovoj igri. Redsi su bili potpuno dominantni protiv Stoke Cityja, ali nitko nije mogao zadati konačni udarac gostima koji su bunkerom osvojili bod. Domaći su nanizali sijaset prilika i u prvom i u drugom poluvremenu, ali je uslijedio novi kiks na domaćem terenu.

Charlie Adam i Glenn Johnson propuštaju najbolje prilike u prvom dijelu. Andy Carroll u 62. minuti blokira pokušaj Hendersona, a u 77. Dirk Kuyt neometan glavom puca pored gola. Stoke je "parkirao autobus" u svoj šesnaesterac i upalilo je. Martin Škrtel nije uspio u 86. nakon kornera - pucao je glavom u travnjak, ali lopta odlazi iznad okvira. Bio je ovo Liverpoolov sedmi remi kod kuće u 11 utakmica kojim su izguili korak s Chelseajem u utrci za Ligu prvaka.

U ogledu momčadi sa sredine poretka, Aston Ville i Evertona, bodovi su podijeljeni uz po gol sa svake strane. Povela je Villa golom Darrena Benta u 55. minuti nakon ubacivanja Stephena Irelanda, a u 68. Anichebe sjajno reagira na loptu ubačenu u prostor i matira Shaya Givena.

Norwich City ugrabio je vrlo važnu, ali i iznenađujuću pobjedu protiv West Browmich Albiona na Hawthornesu. Dvije minute prije završetka prvog poluvremena Andrew Surman zabio je za Kanarince, Shane Long u 68. je realizirao je jedanaesterac, ali Morison u 79. iz kontre donosi pobjedu gostima.

Blackburn se s deset igrača izvukao iz zone ispadanja pobjedom 3:1 protiv Fulhama. Roversi su već u 23. minuti ostali bez Yakubua, ali su šokirali Londončane na kraju prvog i početkom drugog dijela. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Pedersen iz slobodnog udarca hvata Stockdalea na krivoj nozi, a u 46. Dunn donosi veliko vodstvo domaćima. Duff vraća Fuham u igru u 56., ali "džoker" Stevea Keana, Formica, u 79. minuti potvrđuje veliku pobjedu.

• Obrisan korisnik15.01.2012. u 22:33
    united igra svaki tjedan prije Citija i tkao se stvara pritisak,kao i mnogo puta do sada FA forsira mančester
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 11:58
    Carrickova golcina sa 30 metara? Wtf? Frajer je zabio s jedva 20, lijepim, prizemnim i odmjerenim udarcem lijevom nogom, nista spektakularno kak tu pise a pogotovo ne sa 30 metara
  • Obrisan korisnik15.01.2012. u 11:50
    ne znam zašto se kretenima trudite objašnjavati,neki ga ne vole jer je hrvat,neki jer je igrao u dinamu,a neki su samo ljubomorni jer nemaju vlastite živote..inače,jučer je luka blistao,šteta što su vdv i bale sebični do krajnjih granica(to je do trenera).
  • Obrisan korisnik14.01.2012. u 23:20
    Btw, da finiširam ovu priču o Modriću. Tottenham je na ovoj utakmici imao 7 čistih gol šansi. Vjerovali ili ne, Modrić je bio sudionik u njih 6 kao igrač koji je imao završni udarac, assist i/ili ključni prodor. Nije uopće slučajnost da je zabio gol, nego je slučajnost što nije zabio više od 1 gola... [više na forumu]
  • arsenal-lover14.01.2012. u 21:55
    Tako je, to nije kiks, ali zbog toga što je Stoke postao težak za svladat i kod kuće ne samo na Britanni.