Ostali sportovi

Centrometal zaskočio Riječane

Ante Jukić • ponedjeljak, 16.01.2012.

Utakmicama 12. kola nastavljeno je natjecanje u 1.A ligi odbojkaša. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Rijeci, gdje su nakon velike borbe slavili gosti iz Črečana.

Očekivali su Riječani kako će pobjedom nastaviti natjecanje poslije Božićno-novogodišnje stanke, no nakon pet setova velike borbe u dvorani na Trsatu parket su uzdignutih ruku napustili igrači Centrometala. Mogli su gosti do pobjede i ranije, budući da su u četvrtom setu propustili četiri meč-lopte, ali su isto tako mogli i izgubiti utakmicu, s obzirom da je Rijeka u petom setu imala čak pet meč-lopti. Konačan rezultat u odlučujućoj dionici bio je 19:17 za Centrometal.

Za razliku od Riječana, ostatak vodećeg kvarteta svoj je posao odradio savršeno. Mursa PAN je na svom parketu s 3:0 bila bolja od Šibenika, dok su Rovinj i Sisak istim rezultatom ostvarili pobjede na gostovanjima u Splitu, odnosno Varaždinu.

U derbiju začelja Zadar nije prepustio ni seta gostima iz Karlovca, tako da su ove dvije momčadi sada izjednačene na ljestvici, s devet osvojenih bodova. Maksimalno učinkoviti na svom su parketu bili i odbojkaši Opatije (čista pobjeda protiv Daruvara), te Vukovara, kojima su gosti iz Zagreba značajniji otpor pružili samo u prvom setu.

Sjajan vikend Vukovarci su zaokružili 3:1 pobjedom protiv Šibenika u unaprijed odigranoj utakmici 13. kola.