Hajduk pripreme otvorio pobjedom

Mišo Gulić • ponedjeljak, 16.01.2012.

Hajduk je na pomoćnom poljudskom igralištu uspješno odradio prvu pripremnu utakmicu u kojoj su svladali trećeligaša Primorac 1929 iz Stobreča, inače momčad u kojoj se kale mlade Hajdukove nade.

U sjeni jutrošnjih zdravstvenih problema 18-godišnjeg Antonia Milića, Hajduk je odradio prvu u nizu od četiri pripremne utakmice prije odlaska u Tursku u kojoj su svladali stobrečki Primorac 1929 rezultatom 2:1.

Na pomoćnom poljudskom terenu, pred oko 1000 znatiželjnika, Hajduk je poveo u 24. minuti golom Ivana Vukovića, a unatoč nekoliko dobrih prilika, tim rezultatom se otišlo i na odmor. Svakako treba spomenuti da su i gosti imali svoje prilike, ali ih ipak nisu znali pretvoriti u pogodak.

Antonio Milić

Mladi Hajdukovac se sada, prema riječima klupskog liječnika Jurice Rakića, osjeća dobro te će do kraja tjedna biti podvrgnut kompletnim liječničkim pregledima kako bi se ustanovio uzrok problema: "Kratkotrajna kriza svijesti, to je definicija. Takva kriza dogodi se kod pet posto ljudi, a samo kod 0,5 posto verificira se bolest. Svi ostali se smatraju i nakon krize potpuno zdravima" izjavio je dr. Rakić pri izlasku iz splitskog KBC-a.

U nastavku je trener Balakov dao priliku svim igračima koje je imao na raspolaganju, a jedini su izostali Gabrić, Ahmad Sharbini i Inoha. Do novog zgoditka Splićani su stigli u 52. minuti kada je najspretniji pred golom Primorca bio Ivan Lendrić.

Stobrečani su do počasnog gola stigli sedam minuta prije kraja, a strijelac je, nakon greške zadnje linije Hajduka, bio Franić. Konačnim rezultatom zadovoljna su bila oba trenera, jedan zbog pobjede, a drugi zbog relativno prihvatljivog poraza i dobrog otpora kudikamo renomiranijem protivniku.

Sljedeći ispit Bijeli će imati u srijedu protiv vodećeg sastava Druge lige Dugopolja, kojim kormilari njihov bivši trener Ante Miše.

• maniacx17.01.2012. u 09:57
    a jbg...navika je u japanu sve redovno...jbg to je tako...samo ne kužim minuse a samo san reka čunjenicu koja je istinita...al eto...ugl i meni je jako drago ovaj broj gledatelja... :D
    maniacx
  • Obrisan korisnik17.01.2012. u 04:19
    Ma neka se gubi iz hajduka ako mu se ne da igrati. ima dovoljno onih koji bi dali sve da im je obući bijeli dres. ima dovoljno mladih stopera. zašto ikog prisiljavati na igru? Doviđenja Inoha, ne trebamo te
  • Obrisan korisnik17.01.2012. u 01:33
    nisam baš ljubitelj Hajduka, ali na ovakve vijesti mi zaigra srce - utakmicu sa Primorcem iz Stobreča pogledalo je 1000 ljudi. Lijepo je vidjeti da u takvoj "random" utakmici toliko ljudi dođe pogledati klub koji voli, vraća mi to nadu u nogomet u Hrvatskoj... pa to je više od u prosjeku... [više na forumu]
  • maniacx16.01.2012. u 21:54
    Nvodno je Inoha uteka sa menadžerom prije utakmice...