Vodeni sportovi

Raspucani Mađari lako preko Tulipana

Vedran Filipović • utorak, 17.01.2012.

Mađarska je protiv domaćina ostvarila i drugu pobjedu na Europskom vaterpolskom prvenstvu što se ovih dana odvija u Eindhovenu. Nizozemci nisu predstavljali ozbiljniju prepreku, rezultat je bio i više nego uvjerljiv...

NIZOZEMSKA - MAĐARSKA 6:19 (2:2, 1.4, 2:5, 1:8)

Nizozemska: Stil, De Bruijn, Kramer 2, Gerritse 1, Gielen, Lindhout, Gottemaker 2, Frauenfelder, Verweij 1, Spijker, Lucas T., Lucas M., Stegman

Mađarska: Szecsi, Katonas 2, Madaras, De. Varga 1, Kasas 2, Hosnyanszky 2, Kiss 5, Szivos 2, Da. Varga, Biros 2, Steinmetz, Harai 3, Baksa

Igrač više: Nizozemska 1/6, Mađarska 6/9

Peterci: Nizozemska 2/2, Mađarska 2/2

Nakon Talijana koji su "položili oružje" s 12:8, Mađari su slavili i u drugom kolu EP-a. Ovoga puta svladali su domaće vaterpoliste koji nisu imali apsolutno nikakve šanse protiv jednih od favorita turnira.

Prva četvrtina završila je izjednačenim rezultatom (2:2), no u drugoj su Mađari podigli nivo igre, a peterac Denesa Varge u posljednjoj minuti prvog dijela postavio je 6:3 za goste. Ipak, kvaliteta i fizička spremnost posve su došli do izražaja u nastavku susreta.

Nizozemci, čiji je ženski vaterpolo rezultatski bolji od muškog, u drugom su dijelu postigli tri pogotka naspram 13 mađarskih. Razlika se zaustavila na 19:6, a gosti su pokazali kako suvereno kroče ka prvom mjestu ove skupine.

Najefikasniji je u redovima pobjednika bio Gergely Kiss s pet golova dok su dva za Nizozemce postigli Kramer i Gottemaker, a na kraju valja istaknuti i činjenicu da je ovaj susret odsudio Nenad Periš.

U nastavku prvenstva, nakon dana pauze, Mađarska će odmjeriti snage s Makedonijom dok će domaćini imati još jedan težak ispit protiv Italije.