Vodeni sportovi

Italija upisala prvu pobjedu na natjecanju

Matej Milanović • utorak, 17.01.2012.

Drugo kolo Europskog prvenstva za vaterpoliste zaključila je utakmica Italije i Turske, koja je superiornim Talijanima poslužila tek kao trening za iduće dvoboje.

ITALIJA - TURSKA 24:7 (7:2, 4:1, 6:3, 7:1)

Europsko prvenstvo, Eindhoven, Skupina A, 2. kolo:

Italija: Pastorino, Perez, Gitto, Figlioli 2, Giorgetti 2, Felugo 3, Figari 3, Gallo 3, Presciutti 4, Fiorentini 1, Aicardi 5, Lapenna 1, Volarević, Izbornik: Campagna.

Turska: Sezer, Balta, Biyik, Okman 3, Gunkut 1, Coskun 2, Hantal, Akyar, Gedik, Tuncer, Yilmaz, Cagatay 1, Yenigun, Izbornik: Turunc.

Suci: Goljanin (Srbija), Levin (Izrael)

Igrač više: Italija 6/6, Turska 1/6

Nakon razočaravajućeg nastupa s Mađarskom, talijanski su vaterpolisti u drugom kolu Europskog vaterpolskog prvenstva kao protivnika imali slabašnu Tursku, koja je u prvom nastupu glatko izgubila od Makedonije. Nakon prve četvrtine aktualni prvaci svijeta već su vodili 7:2, a do poluvremena bilo je 11:3.

U trećoj dionici Italija je stigla do dvostruke prednosti i na posljednji odmor otišlo se pri 17:6. Na koncu, u posljednjih osam minuta Italija je dodala još sedam golova za konačnih +17, 24:7. Talijani su utakmicu završili sa stopostotnim učinkom s igračem više, 6/6, dok je Turska iz isto toliko prilika zabila samo jednom.

Najbolji u redovima Azzurra bio je Aicardi sa pet pogodaka, a samo jednog manje dodao je Presciutti, a kod Turske je Okman zabio triput. Nakon dana odmora Italija će u trećem kolu zaigrati protiv Nizozemske, a Turska će nastupiti protiv Grčke.