Dva gola za Dinamovo finale u Gabeli

Ante Zovko • četvrtak, 19.01.2012.

Dinamo je pobjedom 2:0 protiv domaćeg GOŠK-a u Gabeli osigurao finale Memorijalnog turnira Andrija Anković. Ante Čačić testirao je 18 igrača, a na šest nije mogao računati.

GOŠK - Dinamo 0:2 (0:1)

Gabela, 22. Memorijalni turnir "Andrija Anković", polufinale.

Strijelci: Sylvestr 23', Alispahić 55'

GOŠK: Schreng (od 61. Soldo), Žderić, Jelavić (od 57. Šabanović), Kojić (od 58. Raić), Helvida, Čulum, Tomić, Zlomislić (od 73. Dodig), Raguž (od 70. Can Jong), Karić (od 73. Bibić), Vasilj (od 46. Grgić)

Dinamo: Kelava, Leko, Vida, Šimunić (od 46. Tonel), Ibanez (od 46. Pivarić), Badelj (od 64. Kovačić), Pokrivač (od 46. Calello), Tomečak, Alispahić (od 70. Špehar), Sylvestr (od 58. Atta), Beqiraj (od 46. Krstanović)

Branitelj naslova na teškom je terenu u Gabeli dva ubačaja s desne strane, na kojoj su ordinirali Jerko Leko i Ivan Tomečak, uspio pretvoriti u dva gola i plasirao se u finale.

Susret su propustili duže ozlijeđeni Filip Lončarić, bolesni Šime Vrsaljko (temperatura i crijevna viroza) te Andrej Kramarić, Ante Rukavina, Sammir i Igor Bišćan.

Modri su pritiskali domaćina i u 23. minuti kaptitalizirali nadmoć. Tomečak se probio na desnoj strani, ubacio pred gol, a Sylvestr je proslijedio loptu u suprotni kut.

Nakon četiri promjene na poluvremenu, Dinamo u 55. minuti povećava prednost. I ovaj put akcija je išla s desne strane, samo što je asistent bio Leko. Njegov ubačaj u gol pretvara Mehmed Alispahić.

U finalu turnira aktualni hrvatski prvak igrat će s boljim iz ogleda Lokomotive i Splita.