Vodeni sportovi

Njemačka bez problema sa Španjolcima

Marko Domljanović • četvrtak, 19.01.2012.

Današnji program u skupini B otvoren je uvjerljivom pobjedom Njemačke nad Španjolskom koja je cijeli susret provela u potpuno podređenom položaju. Ključnom se pokazala serija Nijemaca od četiri pogotka sredinom druge četvrtine nakon koje se njihovi protivnici više nisu uspjeli približiti na manje od dva pogotka zaostatka.

NJEMAČKA - ŠPANJOLSKA 16:10 (4:2, 5:4, 4:2, 3:2)

Eindhoven, Europsko prvenstvo, 3. kolo skupine B
Suci: B. Fekete (MAĐ) i F. Koryzna (POLJ)

NJEMAČKA: Tchigir, Wollthan 1, Schroedter, Real 1, Stamm, Politze 4, Bukowski 2, Schueler 2, Kreuzmann 4, Oeler 2, Schlotterbeck, Roessing, Kong

ŠPANJOLSKA: Aguilar, García, Mallarach 1, Sziranyi, Molina 1, Minguell, Gallego, Espanol 1, Vallés 2, Perrone 3, Pérez 1, García 1, López-Pinedo

Susret puno bolje otvara njemačka reprezentacija koja zahvaljujući golovima Kreuzmanna brzo dolazi do vodstva od 2:0. Španjolci potom uzvraćaju s igračem više preko Pereza, ali s druge strane isključenje koristi i Bukowski pa Njemačka opet ima dva gola prednosti. Novo približavanje Španjolcima je omogućio Valles, ali Nijemci i na to imaju odgovor jer Real pogađa za 4:2 na predahu.

Španjolska puno bolje otvara drugu četvrtinu i golovima Espanola i Mallaracha ekspresno dolazi do izjednačenja. Uslijedio je furiozan odgovor Njemačke koja je uspjela nanizati čak četiri pogotka i doći do velikih 8:4. Ipak, Molina s pet metara i Perrone nešto kasnije vraćaju nakratko nadu Aguilarovim izabranicima, ali Bukowski pogađa nekoliko sekundi prije sirene pa Njemačka na odmor nosi ugodnih 9:6.

Sa još dva pogotka početkom drugog poluvremena Nijemci dolaze do najvećih pet pogodaka prednosti, ali Španjolci sredinom treće četvrtine uzvraćaju na isti način i golovima Garcie i Vallesa dolaze na 11:8. Na njihovu žalost, to je bilo sve jer zatim pogađaju Politze i Kreuzmann pa Njemačka s uvjerljivom prednošću ulazi u posljednjih osam minuta.

Četvrta četvrtina otvorena je novim pogotkom Politzea za najveću prednost njegove momčadi (14:8), a s druge strane Perrone s dva pogotka spašava Španjolsku od težeg poraza. Priču je, nakon gola Wolthana, pogotkom iz peterca zaključio Oeler za visoku pobjedu Njemačke od 16:10.