Vodeni sportovi

Grčka deset puta bolja od Turske

Vedran Filipović • četvrtak, 19.01.2012.

Reprezentacija Grčke nastavila je stopostotan niz na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Eindhovenu. Treća utakmica donijela je i treću pobjedu, a nakon domaćina i Makedonaca, Turci su najteže stradali - čak 20:2.

GRČKA - TURSKA 20:2 (1:0, 6:0, 4:2, 9:0)

Grčka: Karampetsos, Mylonakis 3, Miralis 4, Kokkinakis, Delakas 1, Theodoropoulos 3, C. Afroudakis 2, Ntoskas, G. Afroudakis 3, Fountoulis 3, Mourikis 1, Voulgarakis, Tsalkanis

Turska: Sezer, Balta, Biyik, Okman, Gunkut, Coskun, Hantal, Akyar, gedik, Tuncer, Yilmaz, Catagay 2, Yenigun

Bila je to i više nego uvjerljiva pobjeda Grčke za priključenje Mađarima na vrhu tablice skupine A protiv Turske. U prvoj četvrtini mirovale su mreže sve do pogotka Afroudakisa tri minute prije kraja. Bio je to jedini gol u prvih osam minuta, no uragan je tek krenuo.

Šest golova primili su Turci u mrežu od šest različitih strijelaca u nastavku igre te se na poluvrijeme otišlo s 7:0 za Grke i zaključenom utakmicom.

Catagay je uspio dvaput grčkog vratara u drugom poluvremenu dok se turska mreža punila sve do okruglih dvadeset golova. Najefikasniji kod pobjednika bio je Miralis s četiri pogotka, a tri su postigli Mylonakis, Theodoropoulos, Afroudakis i Fountoulis.

Grci će svoj sljedeći susret igrati protiv Mađarske, a Turci će snage odmjeriti s domaćinima Nizozemskom.