Šminkeri poraženi od "širokih" Grka

Vedran Filipović • petak, 20.01.2012.

Panathinaikos je prvo kolo Topa 16 Eurolige odigrao u Milanu, a domaći Armani pokleknuo je 57:78. Željko Obradović mora biti presretan budući da su svi igrači na rosteru odigrali odlično...

Panathinaikos je projurio pokraj Armani Milana te ostvario prvu pobjedu u drugom krugu Eurolige. Željko Obradović rotirao je svoje igrače, koristio "široku" klupu koju ima na raspolaganju, svakome je osim Aleksu Mariću dao preko deset minuta na parketu što su oni itekako znali iskoristiti.

Pitanje pobjednika riješeno je već nakon prve četvrtine kada su aktualni prvaci Europe otišli na 14 koševa prednosti. Domaći su pružili malo bolji otpor u drugoj, razigrao se Nicholas i povezao pet uzastopnih poena. No, gosti predvođeni Satom podižu rezultat na 43:23, što je bila najveća dotadašnja prednost, ali i rezultat s kojim se otišlo u svlačionice.

Ništa se nije mijenjalo niti u drugom dijelu, Zeleni su rutinski održavali stečenu prednost. Talijani su u posljednje četiri minute napravili seriju 14:4 te tako svoj poraz sveli u relativno rezultatski podnošljiv.

Logan je bio najefikasniji kod Grka s 12 poena, Sato je zabio 11, a Batiste 10. Kod domaćih nešto bolji od ostalih bili su Antonis Fotsis s 10 koševa i šest skokova te Rocca s osam. Sljedeće kolo Panathinaikos dočekuje Unics, a Šminkeri putuju u Istanbul.

"Uvijek je dobro pobijediti na gostovanju. Milan je dobra momčad, no mi smo igrali odlučno i koncentrirano. Ukoliko igramo najbolje što možemo, protivnici nam vrlo teško zabijaju poene", rekao je nakon utakmice branič David Logan.