Ostali sportovi

Mursa preživjela u Sisku

Ante Jukić • petak, 20.01.2012.

Utakmicama 13. kola, koje su na rasporedu bile u srijedu i četvrtak, kompletiran je prvi dio natjecanja u 1.A ligi odbojkaša. Derbi kola odigran je u Sisku, gdje je osječka Mursa uspjela pronaći izlaz nakon očajnog izdanja u prvog setu.

Bio je to zapravo derbi dosadašnjeg dijela prvenstva, budući da su Siščani i Osječani međusobni dvoboj dočekali sa samo jednim porazom u 12 odigranih utakmica. Domaćini su puno bolje otvorili susret, s uvjerljivih 25:14 osvojili su prvi set i gurnuli goste u nezavidnu poziciju, no ispostavilo se kako je to bi idealan poticaj za lidera na ljestvici. Mursa se u nastavku susreta konsolidirala i relativno lagano stigla do nova tri boda, potvrdivši još jednom kako najbolja momčad 1. A lige stanuje u Osijeku.

Od ostalih rezultata 13. kola, nekako se najviše ističe 3:2 pobjeda Zadra na gostovanju kod Zagreba. Zadrani su dvoboj u Trnskom dočekali tri pozicije lošije plasirani od svog protivnika, a njihova pobjeda još je vrednija ako se zna da su Zagrepčani lako dobili prva dva seta.

Treću gostujuću pobjedu kola ostvarili su igrači Rijeke, koji su sa sigurnih 3:1 u Daruvaru barem malo isprali gorak okus nakon subotnjeg domaćeg poraza od Centrometala. Klub iz Črečana je, pak, i u ovom kolu bio uspješan, no to i nije neko iznenađenje, budući da im je u goste stigao posljednjeplasirani Varaždin.

Rovinj i Karlovac su na svom parketu upisali maksimalnih 3:0 protiv Opatije, odnosno Splita, a još ranije, točnije u nedjelju, Vukovar je u unaprijed odigranoj utakmici 13. kola s 3:1 nadvisio Šibenik.