PSG rutinski odradio Kup

Ivan Dorian Molnar • petak, 20.01.2012.

U prvoj utakmici šesnaestine finala Francuskog kupa, Paris Saint-Germain je pobijedio amatersku momčad Sable rezultatom 4:0. Ancelottijeva momčad je rutinski odradila posao te nije dozvolila previše prilika svojim ambicioznim suparnicima.

Momčad Sablea se inače natječe u petom rangu francuskog nogometa, poznatijem pod nazivom CFA 2, ili Druga amaterska liga. Susret je odigran na MM Areni u obližnjem Le Mansu pred oko 24 000 gledatelja.

Utakmica je krenula u nešto laganijem ritmu i Sable je uspješno odolijevao gostujućim napadima, ali u 36. minuti otpor je slomljen. Hoarau je pronašao Nenea u kaznenom prostoru, gdje Brazilca ruši domaća obrana, a sudac pokazuje na bijelu točku. Nene je sigurno izveo jedanaesterac i doveo svoju momčad u vodstvo. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću PSG-a.

U drugom dijelu su gosti nastavili pritiskati i trud se isplatio u 65. minuti. Nakon proigravanja Nenea za Meneza, potonji je odličnim dodavanjem uposlio Kevina Gameira, koji posprema loptu u mrežu za 2:0. Igrači Sablea su burno protestirali nakon primljenog pogotka, a na ponovljenoj snimci bilo je evidentno kako je Menez prilikom primanja lopte bio u zaleđu. No, sudac Antony Gautier nije poništio pogodak gostiju.

Sedam minuta kasnije, ponovno je raspoloženi Nene izbacio cijelu obranu jednim dodavanjem, a sam pred domaćeg vratara izbio je Gameiro i postigao svoj drugi, a PSG-ov treći pogodak. Sable je u 79. minuti prvi puta došao pred vrata Sirigua, ali je Camara u posljednji čas odnio loptu ispred napadača domaće momčadi.

U 90. minuti Nene se izjednačio s Gameirom u broju pogodaka i donio svojoj momčadi visoku pobjedu od 4:0. PSG se tako plasirao u osminu finala Francuskog kupa, a Sable, koji je u prošloj fazi senzacionalno izbacio drugoligaša Sedan, oprašta se od natjecanja.

Sutra je na rasporedu sljedećih 10 utakmica šesnaestine finala, a najzanimljiviji dvoboj zasigurno je sraz prvoligaša Nice i Rennesa na Azurnoj obali.