Minimalna pobjeda Istre protiv Rovinja

Maj Gašparac • subota, 21.01.2012.

Istra 1961 u pripremnoj utakmici svladala je Rovinj rezultatom 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a hrvatski prvoligaš pobjedu je izborio zgoditkom Tomislava Havojića 20 minuta prije kraja susreta.

Hrvatski prvoligaš Istra 1961 danas je u prijateljskoj utakmici svladala trećeligaša Rovinj rezultatom 1:0. Susret se odigrao na igralištu Valbruna pred 300 gledatelja, a strijelac jedinog pogotka bio je Tomislav Havojić u 71. minuti.

U prvom poluvremenu trener Istre Igor Pamić dao je priliku igračima iz druge postave, juniorima i kadetima, te igračima koji su u Istri na probi. Prvih 45 minuta završeno je bez pogodaka, a gledatelji su mogli vidjeti izjednačenu utakmicu.

U drugom dijelu Istra je zaigrala s prvotimcima te preuzela inicijativu na terenu i stvarala brojne prilike, a dobrim obranama istaknuo se vratar Rovinja Orbanić. Hrvatski prvoligaš je do vodećeg, i jedinog pogotka na utakmici, došao u 72. minuti kada se najbolje pred golom Rovinja snašao Havojić.