Vodeni sportovi

Mađari se poigrali s Turcima

Tea Lokas • ponedjeljak, 23.01.2012.

Mađarska je nadmoćnom izvedbom protiv Turske potvrdila svoj prolaz u polufinale, a za rasplet skupine A čeka se rezultat grčko-talijanskog dvoboja...

Turska - Mađarska 2:22 (0:6, 1:6, 0:4, 1:6)

EP Eindhoven, bazen "Pieter van den Hoogenband"
Peto kolo, skupina A
Gledatelja: 250

Turska: Sezer, Balta, Biyik, Okman, Gunkut, Coskun, Hantal 2, Akyar, Gedik, Tuncer, Yilmaz, Cagatay, Yenigun. Izbornik: Sinan Turunc.

Mađarska: Szecsi, Katonas 2, Madaras 1, De.Varga 3, Kasas 2, Hosnyanszky 3, Kiss 1, Szivos 1, Da.Varga 3, Biros 1, Steinmetz 1, Harai 4, Baksa. Izbornik: Denes Kemeny.

Suci: Marcella Mauss (Njemačka), Tad Detko (Velika Britanija)

Susret između Mađarske i Turske nalikovao je više na teniski meč, nego na vaterpolsku utakmicu. U prvoj je četvrtini Mađarska potpuno potopila Turke, ne davši im priliku ni za jedan pogodak, dok su s druge strane, oni upisali šest.

Druga četvrtina imala je sličan ishod, no s jednim pogotkom Turaka (6:1), dok je u trećem dijelu Mađarska bila nešto manje učinkovita, ako se to u ovom susretu može takvim nazvati. Pred posljednjih osam minuta rezultat je bio 16:1.

Opet šesticom, Mađari su zaključili ovo "zagrijavanje" pred polufinalnu utakmicu u svom stilu. Braća Varga upisala su po tri pogotka za Mađare, a Harai je bio najbolji strijelac na utakmici sa četiri pogotka. Za Turke je "jedini" vaterpolist u bazenu bio Hantal (dva gola).