Vodeni sportovi

Talijanska pobjeda za drugo mjesto

Ivana Jurica • ponedjeljak, 23.01.2012.

Još jednu pobjedu, ukupno četvrtu, ostvarili su vaterpolisti Italije. Oni su u petom, posljednjem kolu natjecanja po skupinama sa 10:7 pobijedili Grčku čime su i osigurali drugo mjesto u skupini A. Odluka je pala u drugoj četvrtini koju su Talijani dobili s 5:1. U borbi za polufinale Talijane čekaju Nijemci, a Grke Crnogorci.

Italija – Grčka 10:7 (2:3, 5:1, 1:2, 2:1)

Eindhoven, bazen De Tongelreep

Italija: Pastorino, Perez, Gitto, Figlioli 2, Giorgetti 2, Felugo 1, Figari, Gallo 1, Presciutti 1, Fiorentini 1, Aicardi 1, Lapenna 1, Volarevic.

Vezane vijesti

Grčka: Karampetsos, Mylonakis, Miralis 3, Kokkinaskis, Delakas, Theodoropoulos 1, C. Afroudakis, Ntoskas 3, G. Afroudakis, Fountoulis, Mourikis, Volugarakis, Tsalkanis.

Suci: R. Koryzna (Poljska) i M. Koganov (Azerbajdžan)

Nije prošla niti minuta i pol igre u prvoj četvrtini, a Grci su preko Ntoskasa došli do prednosti. Isti je igrač zabio i za 2:0 nešto kasnije. Prvi talijanski gol postiže Fiorentini, a na 2:2 izjednačava Giorgetti u sedmoj minuti. Grci su ipak na prvi predah otišli s minimalnim vodstvom, u strijelce se upisao Theodoropoulos.

Odmah na početku druge četvrtine rezultat poravnava Gallo, a iskusni Felugo donosi prvo vodstvo svojoj momčadi – 4:3. Figlioli povećava na 5:3, ali na minus jedan vraća Miralis. Ipak, do kraja poluvremena Talijani postižu još dva gola, preko Lapenne i Aicardija i rezultat je na poluvremenu 7:4 u njihovu korist.

Samo tri gola pala su u trećoj četvrtini. Prvo je svojim trećim golom Ntoskas smanjio na 7:5, a odmah potom i Miralis na 7:6. Talijanska reprezentacija je ipak uspjela doći do jednog gola u trećoj četvrtini, preko Figliolija za 8:6 uoči posljednjih osam minuta igre.

Zadnju četvrtinu minimalno su dobili Talijani. Za 9:6 zabio je Giorgetti. Miralis smanjuje na 9:7 tri minute prije kraja, a konačnih 10:7 postavlja Presciutti.

Italija je osigurala drugo mjesto u skupini A, iza Mađarske koja se izravno plasirala u polufinale, te je očekuje utakmica protiv Njemačke. Grci su u istoj skupini završili na trećem mjestu pa će polufinale tražiti preko Crnogoraca.