Dino Škvorc zabio za Kanarince

Sportnet • utorak, 24.01.2012.

Dino Škvorc, 22-godišnji stoper iz međimurskog Strahoninca, bivši igrač Varteksa, Dinama i Lokomotive, posljednja je dva tjedna na pripremama slavnog FC Nantesa.

Hoće li Škvorc zadovoljiti ukus 43-godišnjeg Landryja Chauvina, prvog čovjeka struke Nantesa, još uvijek nije poznato, no svakako je prikupio dodatne simpatije u posljednjoj pripemnoj utakmici popularnih Kanarinaca, u gostima kod trećeligaša Le Poire sur Vieja.

U utakmici koja je završila bez pobjednika, 1:1, upravo je Dino Škvorc bio strijelac za izjednačenje. Le Poire je poveo u 26. minuti preko Jacuzzija, a Nantes poravnao golom Škvorca 24 minute prije kraja utakmice.

Nantes, klub iz grada s 280 tisuća stanovnika na zapadu Francuske, danas se natječe u francuskoj Ligue 2, no riječ je o jednom od najslavnijih francuskih klubova, osmerostrukom prvaku Francuske, trostrukom osvajaču kupa, trostrukom pobjedniku Superkupa, dva puta Liga kupa.

Nantes je i na europskoj pozornici ostavio duboki trag, posebno 1996. godine kad je igrao polufinale Kupa prvaka i 1980. kad je dogurao do polufinala Kupa pobjednika kupova... Igrati za slavne Kanarince velika je čast, tim više što Nantes ne skriva prvoligaške ambicije. Iako je trenutačno tek deseti, za trećeplasiranim Reimsom zaostaje sedam bodova, što i nije previše s obzirom na čak 18 proljetnih kola.

Hoće li Dino uspjeti dokazati Chauvinu da ima kvalitetu pomoći u proljetnoj borbi za povratak u prvoligaško društvo ostaje za vidjeti, no činjenica da je u spomenutoj utakmici, u kojoj je strateg Nantesa rotirao 16 igrača, Škvorc odigrao svih 90 minuta, svakako mu ide na ruku.