Treća pripremna pobjeda Istre 1961

Josip Piršljin • srijeda, 25.01.2012.

Nogometaši Istre 1961 bili su uspješni i u trećem pripremnom susretu. Nakon Agencije Umag i Rovinja, Istrani su danas bili bolji i od Jadrana iz Poreča u susretu koji će ostati zapamćen po povratku Alena Pamića na travnjake.

Igrači Igora Pamića treću pobjedu na pripremama ostvarili su u Rovinjskom selu protiv Jadrana iz Poreča kojeg su svladali s 2:0. Strijelci za pulskog prvoligaša bili su Goran Roce i Mateo Sušić.

Susret je obilježio povratak Alena Pamića koji je s nogometnih travnjaka izbivao godinu dana i dva mjeseca. Pamić se u studenom 2010. godine srušio na treningu Standarda iz Liegea, no pretrage nisu otkrile točan razlog. Pamić je u igru ušao u 71. minuti susreta i vrlo dobro odradio tih dvadesetak minuta.

U prvom poluvremenu malobrojni gledatelji nisu vidjeli posebno zanimljiv nogomet, a dobre su prilike imali novopridošli Stipe Bačelić-Grgić, te Nikola Prelčec koji je pogodio vratnicu.

U nastavku su Istrani zaigrali bolje, a do pogotka su došli u 52. minuti kada je zabio Roce poslije kornera Batelića. Nakon toga je dvije dobre prilike imao i Kamerunac Henri Belle, a konačni rezultat postavio je Sušić u 81. minuti realizacijom kaznenog udarca.