Rossoneri pregazili Lazio

Ivana Spahija • četvrtak, 26.01.2012.

Nogometaši Milana uspješno su odradili četvrtfinalni susret talijanskog Kupa u kojem su na San Siru svladali Lazio i zaslužili plasman u polufinale. Iako su gosti iz Rima prvi došli u vodstvo, Milan je vrlo brzo napravio preokret, a završni sjaj dobroj predstavi Rossonera dao je Ibrahimović u posljednjim minutama dvoboja...

Navijači na San Siru mogu biti zadovoljni viđenim, Milan je rezultatom 3:1 svladao Lazio i rezervirao mjesto u polufinalu Kupa. Rossoneri su odigrali vrlo dobrih 90 minuta, a posebno je oduševio 19-godišnji Stephan El Shaarawy, ljetos pristigao iz Padove, koji je režirao dva od tri pogotka. Milan će u polufinalu snage odmjeriti s Juventusom, glavnim rivalom u Serie A i trenutno vodećom momčadi Italije.

Prva prilika u susretu pripala je Milanu, koji je do vodstva mogao doći već u drugoj minuti, ali je dobar pokušaj Robinha uspio zaustaviti vratar gostiju Marchetti. Samo tri minute kasnije bljesnula je prilika na drugoj strani i zatresla se mreža domaćina. Gonzalez je odlično centrirao za Cissea, koji je pronašao put do mreže Amelije i Laziju donio vodstvo od 1:0.

Radost Rimljana potrajala je točno deset minuta, akciju je započeo El Shaarawy dodavanjem za Merkela, koji je glavom produžio za Robinha, a Brazilac je matirao nemoćnog Marchettija i poravnao rezultat na 1:1. Mreža gostiju ponovno se tresla već u 18. minuti, raspoloženi El Shaarawy ponovno je režirao pogodak, ovaj put odlično dodavši za Seedorfa, koji je majstorijom Milanu donio preokret i vodstvo od 2:1.

Rossoneri su do novog pogotka mogli doći u 24. minuti susreta, ali je pokušaj Robinha ukrotio Marchetti. Priliku za izjednačenje Lazio je propustio u 39. minuti kada je Cisse gađao malo pokraj gola, a sreće nije bilo ni četiri minute kasnije kada je Amelia odlično zaustavio vrlo neugodan pokušaj Hernanesa iz slobodnog udarca.

Drugo poluvrijeme započelo je u ležernijem ritmu u odnosu na prvih 45 minuta, domaćini su vršili pritisak na obranu Lazija, ali bez prave opasnosti po vrata Marchettija. Mexes je u 62. minuti pobjegao gostujućim braničima, ali je potom gađao iznad grede. Dvije minute kasnije svoj je udarac isprobao i El Shaarawy, koji je također bio neprecizan i loptu je poslao iznad gola.

Nakon inicijative domaćina, pomalo su se probudili i Rimljani, koji su u nekoliko navrata zaprijetili golu Amelije. Pokušaj Cissea iz 73. minute prohujao je pokraj vratnice, a tri minute kasnije Amelia je s lakoćom zaustavio solidan udarac Ledesme. Kada se činilo da gledatelji na San Siru više neće vidjeti većih uzbuđenja, ukazao se Ibrahimović, koji je u 84. minuti pronašao put do mreže Marchettija za potpuni potop Lazija i put Milana u polufinale.

Talijanski Kup, četvrtfinale: Milan - Lazio 3:1