Lorbek promašivao pa slomio Maccabi

Ante Zovko • četvrtak, 26.01.2012.

Barcelona Regal ostvarila je protiv Maccabi Electre drugu pobjedu u drugom kolu skupine H Eurolige, 71:57. Junak susreta bio je Erazem Lorbek koji je bio nezaustavljiv u posljednjoj četvrtini.

Veliki korak prema četvrtfinalu ostvarila je Barcelona Regal pobjedom u Tel Avivu kojom je upisala omjer 2-0. Maccabi Electra i Bennet Cantu imaju po pobjedu i poraz, a Žalgiris ima dva poraza.

Vrlo tvrda, ali pucački jako slaba utakmica igrana je u dvorani koja će ugostiti završnicu ABA lige. Egal je razriješen u posljednjoj četvrtini uz sjajno izdanje Erazema Lorbeka.

Vezane vijesti

Uz osam poena Keitha Langforda Maccabi završava prvu četvrtinu vodstvom 19:12, a s druge strane Erazem Lorbek već je imao tri promašene trice iz tri pokušaja. Posljednju je bacio s istekom vremena. Lorbek je zato "nagrađen" klupom, a Juan Carlos Navarro odmah na početku drugog perioda pogađa tricu. C.J. Wallace dodaje odmah još jednu i Barcelona se ekspresno poravnava.

Uz svu silu promašenih šuteva nijedna se momčad ne uspijeva odvojiti. Na poluvrijeme se odlazi s 29:29, a na ulasku u posljednju četvrtinu semafor je pokazivao 44:42 za Katalonce.

Šuterski učinak popravljen je u posljednjoj četvrtini i nakon 51:51 u petoj minuti, Barcelona prelazi u prvu osjetniju prednost. Lorbek se razigrao i u neke četiri minute postigao osam poena za 67:57 gostiju, čime je susret definitivno prelomljen.

Langford je uzeo najviše šuteva iz polja kod Maccabija i najviše pogodio (7/12 za dva za 17 poena). Dodao je tri skoka, asistenciju i dvije izgubljene lopte. Jedini dvoznamenkast uz njega bio je Demond Mallet s 12 poena (dva skoka, dvije asistencije i četiri izgubljene lopte). Theo Papaloukas igrao je samo šest minuta.

Lorbek je bio nepogrešiv u reketu (5/5 za dva) za ukupno 18 poena te četiri skoka. Fran Vazquez ubacio je 14 poena (sedam skokova), a Joe Ingles 13 uz devet skokova, tri asistencije i tri izgubljene lopte.