PSV Eindhoven
PSV Eindhoven 3:1 Vitesse
Vitesse

Branimir Markota • petak, 27.01.2012.

Nogometaši PSV-a u prvoj su utakmici 19. kola Eredivisie na domaćem terenu došli do vrijedne pobjede protiv Vitessea, te će prenoćiti na vodećem mjestu nizozemske lige i čekati eventualni kiks vodećeg Alkmaara.

PSV je večeras na Philips Stadionu kontrolirao igru, ali je uz dosta muke došao do tri boda i u završnici čak i spašavao već dobivenu utakmicu. Junak pobjede bio je 23-godišnji slovenski napadač u redovima crveno-bijelih Tim Matavž, koji je pogotkom i s dvije asistencije okrunio sjajnu predstavu i donio svojoj momčadi važnu pobjedu. Vodeći pogodak Matavž je postigao u 31. minuti, a do kraja poluvremena mreže su mirovale.

PSV je u drugom poluvremenu jurnuo po pobjedu, no gostujuća obrana je odolijevala do 76. minute kada je Mertens na asistenciju sjajnog Matavža povećao vodstvo PSV-a na 2:0. Međutim, gosti se ne predaju i u 84. minuti smanjuju na 2:1 preko Havenaara.

Domaćin je strepio za pobjedu do zadnjih trenutaka utakmice, a onda je stiglo olakšanje u vidu trećeg pogotka. Iznimno raspoloženi Matavž u trećoj minuti sudačke nadoknade pronalazi Manoleva koji nalazi put do mreže, postavlja konačnih 3:1 te odvodi PSV na vodeću poziciju na tablici.