Miroljubiv ogled Intera i Istre

Lovro Štrbinić • subota, 28.01.2012.

U sklopu priprema za nastavak prvenstva Inter i Istra su u Rovinjskom selu odigrali prijateljski susret. Puljani su poveli pogotkom Ottochiana, a u nastavku je za konačnih 1:1 pogodio Blažević.

Nogometaši Istre su u četvrtom prijateljskom ogledu snage odmjerili s najzahtjevnijim protivnikom u dosadašnjem dijelu priprema. U Rovinjskom selu momčadi Igora Pamića suprotstavio se zaprešićki Inter, izvukavši na kraju remi.

U prvom dijelu nije bilo većih uzbuđenja sve do 36. minute kad lijepa akcije Milića i Ottochiana završava dosuđenim kaznenim udarcem za Puljane. Ottochian je bio siguran realizator s bijele točke, pa se s 1:0 otišlo na predah.

U nastavku su priliku dobili i ostali igrači ovih dvaju klubova, a ubrzao se i ritam igre. Belle nije situaciju u kojoj je išao sam na golmana riješio na najbolji mogući način, već je poslao loptu preko grede, a potom se s prilikama zaredalo na drugoj strani.

Nakon što neke, dijelom zahvaljujući raspoloženom vrataru Prskalu, Zaprešićani nisu uspjeli iskoristiti, u 80. minuti je precizan bio Blažević i postavio konačnih 1:1.

Istra 1961: Prvo poluvrijeme: Mance, Milić, Marić, Karabatić, Zgrablić, Jerković, Batarelo, Batelić, Tanković, Ottochian, Prelčec. Drugo poluvrijeme: Prskalo, Sušić, Karabatić, Stranatić, Roce, Pamić, Anđelković, Havojić, Bačelić-Grgić, Križman, Belle.

Inter Zaprešić: Jurić-Bare, Herceg, Gulić, Balić, Jančetić, Mlinar, Kramarić, Vujičić, Štrbec,Šarić, Abilaliaj. Još su Igrali: Santini, Batinić, Batur, Milas, Mišić, Todorčev, Brlečić, Blažević, Oršić, Jazvić, Budimir.

Inter - Istra 1:1 (Ottochian 36' - 11 m/Blažević 80')