Sylvestr i Tomečak za dobar uvod u Portugalu

Borna Rupnik • nedjelja, 29.01.2012.

S tri pogotka u samo desetak minuta sredinom prvog poluvremena Dinamo je apsolvirao prvu prepreku u Algarveu, na Atlantic Cupu. U susretu s Dancima predstavio se u dobrom svjetlu...

Dinamo - Odense 3:1 (3:0)

Algarve, Portugal. Atlantic Cup, 1. kolo.
Gledatelja: 100
Sudac: Carlos Cabral (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Sylvestr (21'), 2:0 - Sylvestr (22'), 3:0 - Tomečak (33'), 3:1 - Reginiussen (86')

Dinamo: Kelava (od 66' Mitrović), Vrsaljko, Vida (od 74' Bišćan), Tonel (od 66' Šimunić), Ibanez (od 66' Pivarić), Calello, Badelj (od 66' Pokrivač), Tomečak, Kovačić (od 46' Alispahić), Sylvestr (od 74' Špehar), Krstanović (od 46' Beqiraj).

Odense: Wessels, Ruud, Hoegh, Reginiussen, Johansen (od 46' Mendy), Andreasen, Djemba-Djemba, Johansson, Sorensen (od 82' Larsen), Gislason, Skouba.

Nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su prvu utakmicu na Atlantic Cupu, u sklopu portugalskog dijela svojih zimskih priprema. Odmjerili su snage s danskim Odenseom. Trener Ante Čačić zbog ozljeda nije računao na Sammira, Rukavinu, Leku i Kramarića, kao ni na trećeg vratara Zeleniku.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvu je veću priliku propustio Ivan Krstanović iz blizine, a Jakub Sylvestr je Dinamo u vodstvo doveo samo minutu nakon što je promašio jednu šansu. Igrala se 21. minuta kada je ga je uposlio Mateo Kovačić da bi Sylvestr mirno poslao loptu u mrežu.

To kao da je dalo dodatna krila mladom slovačkom napadaču, koji već u idućem napadu lijepo "lomi" svog čuvara i matira vratara Wesselsa za 2:0. Tamo gdje je stao Sylvestr, nastavio je Ivan Tomečak, koji je u 33. minuti vlastoručno probio desnu stranu i pogodio u bliži kut Odenseovog gola za 3:0.

Do kraja poluvremena aktivniji su bili Danci, a i u nastavku su probali nešto agresivnije. No, prilike su otvorile Fatosu Beqiraju, Mehmedu Alispahiću i Nikoli Pokrivaču, koje ipak nisu realizirane.

Odense je samu završnicu susreta iskoristio za počasni pogodak. Na centaršut Ruuda, pričuvu Mitrovića glavom je svladao Reginiussen.

Sljedeću utakmicu Dinamo igra u srijedu, 1. veljače, a protivnik će mu biti švedski Helsingborg.

• Obrisan korisnik30.01.2012. u 21:19
    ovaj Sylvestr je dobro krenul u pripremam ak nastavi tak baš me interesira jel če dobit pravu priliku
  • Obrisan korisnik30.01.2012. u 19:38