Barca u stopu prati Real

Bojan Meštrović • nedjelja, 29.01.2012.

U nedjelju je sa sedam utakmica kompletirano 18. kolo ACB lige. Bilbao je protiv Alicantea došao do četvrtog slavlja u nizu, dok su Real i Barca novim uvjerljivim pobjedama nastavili borbu za prvu poziciju.

Nakon slabijeg ulaska u sezonu, Banićeva ekipa je protiv Alicantea upisala četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu i sada ima omjer 9-9. Bilbao je već u prvih deset minuta napravio razliku od 13 poena (23:10), a utakmicu je prelomio u trećoj četvrtini.

Konačan rezultat bio je 73:60, a Marko Banić je za 23 minute zabilježio deset poena i jedan skok. Mario Stojić je za Alicante odigrao 20 minuta, no u tom vremenu nije uputio niti jedan šut, a skupio je tri skoka.

Real je na gostovanju kod Fuenlabrade došao do nove, 15. pobjede u ovoj sezoni. Kraljevi su se do poluvremena odvojili na +9 (28:37), a u drugom dijelu dodatno povećali prednost i došli do uvjerljive pobjede rezultatom 57:79.

Ante Tomić je za 16 minuta na parketu zabio deset koševa i imao pet skokova, a najbolji strijelac na utakmici bio je Jaycee Carroll s 12 poena.

Uvjerljiva je bila i Barcelona protiv pretposljednje Murcije. Gosti su čak vodili nakon prve četvrtine, ali to je samo dodatno motiviralo Katalonce koji su u preostalih trideset minuta zabili 80 poena i susret završili s +37 (90:53).

Prvi strijelac Barce bio je Erazem Lorbek sa 17 poena, dok je za poražene James Augustine postigao 22 poena.