Marseille pobjedom preskočio Rennes

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 29.01.2012.

U tri nedjeljne utakmice 21. kola Ligue 1 postignuto je šest pogodaka, a puno uspješniji bili su gosti. Jedini domaćin koji je osvojio bod bio je Evian u dvoboju s Bordeauxom, dok su Ajaccio i Marseille odnijeli puni plijen na svojim gostovanjima.

Bordeaux je stigao u Gaillard na noge Evianu, koji u svojoj prvoj sezoni kao prvoligaš trenutno drži 12. mjesto na ljestvici. U prvom dijelu domaćini su propustili jedinu pravu priliku, kada je Sidney Govou nadmudrio Cianija i izbio sam pred Carrassoa, ali je njegov udarac otišao visoko iznad grede. Na odmor se otišlo bez golova te bez velikih uzbuđenja.

Gregory Sertić ušao je za goste u drugom dijelu i u 53. minuti uputio opasan udarac prema golu, ali lopta je završila u bloku. U 67. minuti Ciani nespretno vraća loptu za Carrassoa, na nju nalijeće Sagbo i gostujući vratar u pokušaju da ga zaustavi, radi prekršaj i dobiva žuti karton.

Sagbo je nakon prekršaja uzeo loptu i izveo kazneni udarac, a Carrasso se iskupio te obranio udarac. Bordeauxov vratar je u odličnoj formi, a prošlog tjedna obranio je dva jedanaesterca u Kupu protiv Creteila. Utakmica je završila 0:0 te su Žirondinci ostali na devetom mjestu s 27 osvojenih bodova.

Valenciennes je dočekao posljednjeplasirani Ajaccio i nadao se pobjedi kako bi uhvatio priključak sa sredinom ljestvice. Momčad Daniela Sancheza nije poražena u osam posljednjih susreta na svom terenu. Nije dobro počelo za domaćine, jer je u 6. minuti Eduardo na asistenciju Lasnea doveo Korzikance u vodstvo.

Gregory Pujol imao je odličnu priliku u 25. minuti, ali njegov udarac završava u vratnici. Rezultatom 1:0 za Ajaccio otišlo se na odmor, a na samom početku drugog dijela domaćin ipak uspijeva izjednačiti. U 47. minuti za to je bio zaslužan Vincent Aboubakar.

Asistent kod prvog pogotka gostiju, Lasne, ostavio je svoju momčad na cjedilu u 74. minuti, kada je zaradio drugi žuti karton. Valenciennes je svim snagama tražio pobjedu, ali tada slijedi šok za domaće navijače. U ovoj utakmici fantastični Eduardo je u 90. minuti zabio za pobjedu Ajaccia od 2:1 te tako dno ljestvice prepustio Nici. Korzikancima je ovo četvrta uzastopna pobjeda u prvenstvu, a u sljedećem kolu imaju priliku još se više odvojiti, jer u goste im stiže baš Nice.

U dvoboju pete i šeste momčadi prvenstva, Rennes je na svom terenu ugostio Deschampsov Marseille, koji je u četiri posljednja gostovanja ostvario pobjedu. U 14. minuti Doumbia dovodi domaćine u vodstvo nakon sjajnog udarca s 25 metara.

Odličnu priliku za Marseille u 23. minuti nije uspio realizirati Lucho Gonzalez nakon što ga je proigrao Benoit Cheyrou, ali gosti su ipak uspjeli izjednačiti prije kraja prvog dijela. U 44. minuti Loic Remy ubacio je loptu u kazneni prostor, a tamo je nespretno reagirao domaći branič Apam i postigao autogol.

Drugo poluvrijeme obilovalo je žutim kartonima i čvrstom igrom, a trud gostiju se isplatio u 76. minuti. Valbuena je dodao loptu za Cheyroua, koji vara Dialla i postavlja konačnih 2:1 za Marseille. OM je tako na ljestvici preskočio Rennes te sada drži peto mjesto s bodom zaostatka za svojim sljedećim protivnikom, četvrtoplasiranim Lyonom.