Porto poražen nakon 55 utakmica

Borna Rupnik • ponedjeljak, 30.01.2012.

Porto je nakon gotovo dvije godine izgubio prvenstvenu utakmicu te tako ostao na korak od rušenja rekorda svog portugalskog rivala, Benfice...

Nakon što je 28. veljače 2010. godine morao stisnuti ruku Sportingu iz Lisabona, Porto do nedjelje nije doživio niti jedan jedini prvenstveni poraz. Niz je trajao punih 55 utakmica.

Pobijediti Porto pošlo je za rukom Gil Vicenteu, momčadi koja je samo tri puta u svojoj povijesti završila među deset najboljih klubova u Portugalu. Na kraju utakmice semafor je pokazivao 3:1 za Gil Vicente.

Junak dana bio je Claudio, koji je Portu postigao dva pogotka u prvom poluvremenu, a početkom nastavka precizan je bio i Andre Cunha. Počasni pogodak za Porto postigao je Varela u 77. minuti - za povratak je bilo prekasno.

Rekord po broju prvenstvenih utakmica bez poraza tako ipak ostaje Benfici. Momčad iz Lisabona ubilježila ih je 56 u razdoblju između 1976. i 1978. godine.