Iz Spaladium Arene:Bernard Jurišić • utorak, 31.01.2012.

Hrvatska futsal reprezentacija pobjedom je otvorila Futsal Euro u Hrvatskoj. Pred oko 8.000 gledatelja u Spaladium Areni Hrvatska je pogocima Marinovića i Grcića pobijedila Rumunjsku 2:1...

Hrvatska - Rumunjska 2:1 (0:0)

Europsko prvenstvo u futsalu, skupina A, 1. kolo
Split, Spaladium Arena, 8.000 gledatelja
Suci: Lemal (Belgija), Birkett (Engleska)

Hrvatska: Jukić, Stojkić; Grcić 1, Đulvat, Despotović, Babić, Jelovčić, Marinović 1, Bajrušović, Novak, Suton, Laura
Izbornik: Mato Stanković

Rumunjska: Iancu, Florea; Matei, Radu, Ignat, Dobre, Raducu, Lupu, Al-Ioani, Stoica, Gherman, Alpar 1
Izbornik: Tomas Rivera Amoros

Vidljiva je bila nervoza hrvatskih reprezentativaca na početku utakmice protiv Rumunjske. Prvo veliko natjecanje ove generacije, ambijent s 8.000 gledatelja, pred kojim je malo naših igrača dosad igralo i želja za pobjedničkim otvaranjem Futsal Eura kao da su "odsjekli" noge našima u otvaranju.

Dvaput je u prvoj polovici prvog poluvremena prijetio dvometraš Matei, a u 9. minuti Jukić je skinuo opasan udarac Al-Ioanija.

Kad su se noge i glave malo opustile, došla je i bolja igra Hrvatske. U 15. minuti odlično je prošao Novak uz desnu aut-liniju i gađao donji desni kut, vratar Iancu je to krajnjim naporom izvadio. Dvije minute kasnije na jednoj strani prijeti Marinović, na drugoj Matei, a u posljednjoj minuti Lupu s desne strane pogađa vanjski rub bliže vratnice.

Drugo poluvrijeme donijelo je puno više uzbuđenja. U 23. minuti Matei zaobilazi Jukića, ali Bajrušović na crti spašava hrvatska vrata. A kad nisu Rumunji - pogodili su Hrvati. U istoj minuti Novak je otvorio prostor Sutonu na desnom krilu, ovaj idealno upošljava Darija Marinovića, kojemu nije teško pogoditi za vodstvo Hrvatske.

Razigrao se Marinović nakon toga, u nekoliko je navrata prijetio rumunjskim vratima, no vratar Iancu spašavao je svoja vrata. Rumunji su cijelu utakmicu proveli u obrambenom presingu, a u 30. minuti nakon brzo izvedenog kornera Csoma Alpar zakucao je loptu pod našu gredu.

Pet minuta kasnije Spaladium Arena je opet na nogama. Novak je poslužio Jakova Grcića, ovaj odličnim udarcem "probija" rumunjskog vratara za novo vodstvo, pokazalo se i pobjedu Hrvatske.

Rumunji su potom izvadili vratara, pet minuta kružili oko našeg šesterca i tražili pukotinu s igračem više, no nisu je uspjeli pronaći. Hrvatska je pobjedom otvorila Futsal Euro, došla vrlo blizu drugog kruga i ispisala najbolju pozivnicu navijačima da u subotu protiv Češke do vrha ispune Spaladium Arenu.

• cameosis01.02.2012. u 08:21
    bok, jesi li cuo za pretprodaju karata? nije europsko prvenstvo najavljeno jucer -- znalo se dovoljno dugo gdje i kada se igraju utakmice.
  • Obrisan korisnik01.02.2012. u 03:57
    bas mi je drago da je tolko gledatelja bilo,svaka cast za promociju. A onda jos i pobjeda protiv Rumunja,svaka cast!
  • narada10801.02.2012. u 02:31
    Da li igraju sljedece reprezentacije tu: Srbija, Crna Gora, Njemacka? ;-)