Armani Milano ostaje na nuli

Simon Maljevac • srijeda, 01.02.2012.

Uniks Kazan je nastavio sjajnu seriju u TOP 16 Eurolige i u prvom susretu trećeg kola skupine G svladao Armani Milano 59:44. Ruska momčad s trećom pobjedom u ovom djelu natjecanja ostaje na prvom mjestu u skupini, a Armani je s novim porazom praktički ostao bez izgleda za prolazak u četvrtfinale Eurolige.

Momčad Uniksa iz Kazana odlično je otvorila natjecanje u TOP 16 Eurolige i upisala iznenađujuće pobjede protiv Fenerbahčea i Panathinaikosa. Posebno su pozitivno iznenadili s pobjedom u Ateni, a vodstvo Eurolige je njihovog najboljeg igrača Henryja Domercanta za njegove odlične predstave na prve dvije utakmice nagradilo titulom MVP mjeseca siječnja.

Domercant je sjajno otvorio i susret protiv Armani Milana te u trećoj minuti svojom prvom tricom doveo momčad Uniksa do vodstva 10:5. Talijanska momčad nije mogla ozbiljnije parirati razigranim domaćinima, tako da je momčad trenera Jevgenija Pašutina prvu četvrtinu završila s +8 (20:12).

Drugih deset minuta su domaćini otvorili serijom 12:0 i definitivno prelomili susret. Igrači trenera Sergia Scariola su imali ogromne probleme u napadu, a najraspoloženiji igrač u momčadi iz Milana bio je mladi Nicolo Melli sa šest poena u prvom poluvremenu, no samo jedan raspoloženi igrač bio je premalo za iskusnu momčad Uniksa, koja je na glavni odmor otišla vodstvom 36:20.

U trećoj četvrtini su se i domaći igrači istaknuli velikom neefikasnošću, no Uniks je nastavio s čvrstom obranom i bez velikih problema u 29. minuti povisio na 45:25. Visoko vodstvo ipak je u posljednjoj dionici uspavalo domaću momčad, koja je dopustila Armani Milanu da se pet minuta prije kraja susreta poenima Drewa Nicholasa približi na 50:40, no stvari su brzo u svoje ruke uzeli Domercant i Lynn Greer te odbili napad Armani Milana, a konačnih 59:44 postavio je iskusni Terrell Lyday.

Osim ponovo sjajnog Henryja Domercanta, koji je u novoj pobjedi Uniksa zabilježio 16 poena i pet skokova, kod domaćina su raspoloženi bili i Petr Samojlenko s 12 poena i četiri asistencije te Terrell Lyday s deset poena. U momčadi Armani Milana odličan je bio mladi Nicolo Melli sa 17 poena i četiri skoka, a Leon Radošević je u 17 minuta provedenih na parketu upisao dva poena, dva skoka i jednu asistenciju.