Istra bolja od slovenskog prvoligaša

Josip Piršljin • srijeda, 01.02.2012.

Nogometaši Istre 1961 odigrali su i petu utakmicu u sklopu priprema za nastavak MAXtv Prve lige, a danas su svladali slovenskog prvoligaša.

Momčad Igora Pamića nastavlja se pripremati na nastavak prvenstva u kojem Puljani žele izbjeći eliminaciju u niži rang hrvatskog nogometa. Danas su odigrali peti pripremni susret i četvrti put slavili.

Nakon što su pobijedili Agenciju Umag, Rovinj i Jadran iz Poreča, te remizirali sa zaprešićkim Interom, Istrani su danas bili bolji od šestoplasirane momčadi slovenskog prvenstva Luke Koper koju vodi hrvatski stručnjak Milivoj Bračun.

Prijateljska utakmica odigrana je u Rovinju, a Pamićevi igrači slavili su s 2:0 na zaleđenom terenu i po vrlo hladnom vremenu. Istra je postigla po jedan pogodak u svakom poluvremenu što joj je bilo dovoljno da upiše novu pobjedu.

Najprije je u 37. minuti za vodstvo Puljana zabio Slobodan Stranatić realizacijom kaznenog udarca, a u 57. minuti konačan rezultat postavio je Goran Roce. Za Istrane je prvi nastup ubilježio Ivor Horvat, najnovije pojačanje na bočnoj poziciji.