Marseille u trećem finalu zaredom

Lovro Štrbinić • srijeda, 01.02.2012.

Marseille je pobjedom 2:1 nad ekipom Nice na svom Velodromeu izborio još jedan nastup u finalu francuskog Liga kupa. Za pobjedu su zabili Remy i Brandao, pa će pobjednik posljednja dva izdanja ovog natjecanja imati priliku doći do hat tricka.

Nakon što je jučer u izuzetno zanimljivom dvoboju Lyon nadvisio Lorient i izborio nastup u finalu francuskog Liga kupa, danas su Lavovi saznali ime svog protivnika u utakmici za trofej. Sredinom travnja suprotstavit će im se Marseille, koji je protiv Nice iskoristio prednost domaćeg terena.

Po treći uzastopni nastup u finalu igrači pod vodstvom Didiera Deschampsa krenuli su već početkom dvoboja, te je u 16. minuti Loic Remy zabio za vodstvo domaćina. U nastavku poluvremena Marseille je još nekoliko minuta zaprijetio, no prednost nije povećana već se na poluvrijeme otišlo s neriješenim rezultatom.

Minutu prije predaha Anthony Mounier je iskoristio dodavanje Francka Dja Djedjea i zabio za 1:1. Drugo poluvrijeme započelo je pokušajima na obje strane, a u 57. minuti ponovno su razloga za slavlje imali domaći navijači. Zabio je tada Brandao, ali svega sedam minuta poslije novi problemi za momčad s Velodromea.

Mathieu Valbuena je u razmaku od 15 minuta dobio dva žuta kartona i morao je prije kraja dvoboja napustiti travnjak. Gosti su pokušavali iskoristiti brojčanu nadmoć, ali im to nije uspijevalo. Štoviše, u 83. minuti je došlo do izjednačenja, no onog u broju igrača na terenu.

Crveni karton zaradio je Dja Djedje, a do kraja dvoboja rezultat se nije mijenjao i domaćini su mogli početi slaviti još jednu pobjedu. Finalni susret francuskog Liga kupa između Lyona i Marseille na rasporedu je 14. travnja.