Istra 1961 bolja i od Mađara

Josip Piršljin • četvrtak, 02.02.2012.

Istra 1961 odigrala je šestu utakmicu u sklopu priprema za nastavak prvenstva, a danas je u Rovinju pobijeđen mađarski Gyorimot.

U šestoj pripremnoj utakmici nogometaši Istre su upisali petu pobjedu. Nakon što su igrači Igora Pamića svladali slovenski Koper s 2:0, danas je istovjetnim rezultatom pobijeđen i mađarski drugoligaš Gyorimot.

Puljani su Mađare svladali u samom početku utakmice, a kasnije su uspješno zadržali svoju prednost i obranili se od protivničkih napada.

Već u petoj minuti pogodak za vodstvo postigao je Goran Roce odmjerenim udarcem s lijeve strane. U 13. minuti Istra je zabila i drugi gol, a strijelac je bio novopridošli Stipe Bačelić-Grgić.

Asistirao mu je Jerković, a Bačelić-Grgić se našao sam pred mađarskim vratarom i bez problema poentirao. Do kraja susreta više nije bilo pogodaka, no zeleno-žuti su imali veliki broj prilika i mogli su uvjerljivije slaviti.