Partizanovih +40 protiv Laškog

Dino Brumec • subota, 04.02.2012.

Večeras je odigrano pet susreta regionalne ABA lige, a u tri utakmice nije bilo hrvatskih predstavnika. U Sloveniji je Maccabi pobijedio Olimpiju, a Partizan je na domaćem parketu razbio Laško sa 40 koševa razlike. Crvena Zvezda je u gostima dobila Radnički 90:86 i tako došla do svoje sedme pobjede.

Maccabi je na gostovanju očekivano ostvario pobjedu nad Olimpijom 83:63 i tako došao do 18. slavlja u ovogodišnjoj ABA ligi. Olimpiji je presudila treća četvrtina koju su Izraelci dobili s 24:15. Zanimljivo je da su gotovo cijelu prvu četvrtinu Slovenci vodili, a Maccabi je došao u prednost tek u 10. minuti. Početna dionica susreta završila je 17:16 za Izraelce.

U 16. minuti prvi je put Maccabi došao do deset razlike (30:20), a Slovenci su do poluvremena uspjeli smanjiti na 34:39. U već spomenutoj trećoj četvrtini Maccabi se uspio odvojiti i taj period susreta završio je 63:49 za Izraelce. Gosti su mirno susret priveli kraju, a rezultat nakon 40 minuta bio je 83:63 za Maccabi.

Goran Jeretin je za Olimpiju ostvario 18 poena i četiri asistencije, dok je Deon Thompson imao 13 koševa, ali uz slab šut (5/14), i deset skokova. Za Maccabi je David Blu zabio 17 poena (trica 3/4), uz tri skoka i tri asistencije. Richard Hendrix ostvario je 14 koševa i deset skokova, a Theodoros Papaloukas je, uz šest poena, imao šest dodavanja.

Puno koševa u Kragujevcu i sjajni Partizan

Partizan je odigrao sjajnu partiju protiv Laškog i s 90:50 zabilježio novu pobjedu. Već nakon prve četvrtine Partizan je imao prednost od sedam koševa razlike (23:16), a nakon poluvremena rezultat je glasio 46:28. Već u toj fazi susreta mogao se definitivno vidjeti pobjednik u ovoj utakmici. Do kraja susreta ta prednost je samo rasla i nakon 40 minuta igre Partizan je pobijedio s isto toliko koševa razlike.

Za domaćine najbolji je bio Danilo Anđušić koji je zabio 17 poena i uzeo četiri skoka. Dragan Milosavljević je, uz 12 koševa, imao pet skokova i četiri asistencije, a Miroslav Raduljica postigao je također 12 poena. Zanimljivo je da nijedan igrač Zlatoroga nije imao preko sedam koševa, a tu brojku dosegli su Jure Škifić i Alen Omić. Slovenci su iz igre šutirali mizernih 29 posto.

Crvena Zvezda je u Kragujevcu uspjela svladati domaći Radnički, a rezultat nakon 40 minuta bio je visokih 90:86 za goste. Tijekom prve četvrtine igralo se uglavnom koš na koš, a rezultat nakon prvih 10 minuta bio je 21:21. U drugoj četvrtini domaćini su se odvojili, ali beogradska ekipa uskoro ih je dostigla i u svlačionice se otišlo rezultatom 42:39. U trećoj dionici gosti su bolje zaigrali i stvorili su laganu prednost, a krajnji rezultat susreta bio je 90:86 za Crvenu Zvezdu.

U obje momčadi bilo je dosta raspoloženih strijelaca. Za Crvenu Zvezdu najbolji je bio Omar Thomas sa 17 poena, dok je Andreja Milutinović zabio 16. Najraznovrsniju rolu imao je Bojan Popović s 13 koševa, pet skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte. Za domaćine Michael Scott ubacio je 20 poena te uz to zabilježio pet skokova i četiri asistencije. David Simon zabio je 17 i uzeo osam skokova, a isti broj uhvaćenih lopti, uz 15 poena, imao je Stefan Sinovec.