Odlična Cedevita u Novom Mestu

Edvard Burić • subota, 04.02.2012.

Slavljem 74:63 u Novom Mestu košarkaši Cedevite nastavljaju pobjednički kročiti parketima regionalne lige. Zagrepčani su uspjehom u Sloveniji došli do 14. pobjede u natjecanju i tako zadržali drugu poziciju na tablici.

Momčad Dražena Anzulovića iz kola u kolo pokazuje da s pravom ima visoke ambicije u svim natjecanjima. Ove sezone Cedevita igra vrlo kvalitetno, pogotovo u regionalnoj ligi, a suparnici im često moraju čestitati na boljoj igri i pobjedi.

Ovog puta na redu je bila Krka. Cedevita se iz Novog Mesta vraća s dva boda i 14. regionalnom pobjedom. Zagrepčani su se od samog početka postavili autoritativno i jasno pokazali domaćem sastavu da će teško do bodova.

Cedevita je povela 9:0 i prisilila domaću klupu na minutu odmora. Nije im pomoglo. Smodiš ubacuje pet poena za gostujućih 14:0. Krka se potom ipak nekako pribrala i uhvatila ritam. Zagrepčani su košem Dalibora Bagarića imali +16 (7:23), a prvih deset minuta završava 23:10 za Anzulovićevu momčad.

U drugoj četvrtini domaći sastav igra bolje i prijeti. Prvo dolaze na 20:25, ali Cedevita opet bježi na 22:30. Krka je još relativno blizu bila pri rezultatu 25:30, a onda je hrvatski predstavnik opet pobjegao i na poluvrijeme otišao s +15 (33:48).

U drugom dijelu Cedevita je rutinski odrađivala posao, poslije tri četvrtine imala ugodnih +12 (63:51), a utakmicu završila s mirnih +11 (74:63).

Zagrepčane je do pobjede predvodio Dontaye Draper sa 17 poena i tri asistencije, a pratio ga je Matjaž Smodiš s 12 koševa. Kod Krke najviše Jure Lalić i Smiljan Pavič, po 13 poena.