Lyon eliminirao Bordeaux u produžecima

Ivan Dorian Molnar • srijeda, 08.02.2012.

U osmini finala Francuskog kupa, Lyon je dočekao Bordeaux na Gerlandu i nakon velike borbe izborio prolaz u sljedeću fazu natjecanja. Žirondinci su tako ispali iz svih natjecanja ove sezone te im predstoji težak posao u borbi za mjesto u Europskoj ligi ove jeseni.

Utakmica je krenula u brzom ritmu, a domaći su stvarali prilike preko Fofane i Lisandra Lopeza, ali je gostujući vratar Carrasso bio na visini zadatka. Nakon katastrofalne pogreške Konea u obrani Lyona, u 23. minuti loptu je uzeo Yoan Gouffran i dodao za Jussiea, koji neometan postiže prvi pogodak na utakmici i dovodi Bordeaux u vodstvo od 1:0.

Opasan udarac Gouffrana prošao je tik uz vratnicu u 29. minuti, a iste (ne)sreće bio je Ludovic Obraniak minutu kasnije. Kazna za propuštene prilike stigla je u 36. minuti, a glavni pokretač akcije bio je bivši igrač Žirondinaca, Yoann Gourcuff. Mladi je veznjak sjajnim potezom izbacio dvojicu gostujućih igrača, i visokom loptom prebacio cijelu obranu. Glavom je pokušao Ederson, ali njegov udarac brani Carrasso, odbivši loptu samo do Lacazettea, koji ju gura u nebranjenu mrežu za 1:1.

U drugom dijelu Lacazette i Lisandro su kombinirali, ali neuspješno. Umjesto Gourcuffa u igru za Lyon ušao je Bafetimbi Gomis u 69. minuti. Nakon lopte Jaroslava Plašila u 85. minuti, Gouffran je pohitao sam prema vratima Lyona. No, na putu ruši ga Cris i dobiva samo žuti karton, na što su burno prosvjedovali gostujući igrači. Rezultatom 1:1 otišlo se u produžetke.

U produžecima se momčad Lyona pokazala izdržljivijom te pogocima Gomisa i Brianda na kraju slavila rezultatom 3:1. Lavovi su tako uz Rennes postali drugi četvrtfinalist Francuskog kupa.