Valenciennes prevelika prepreka za Lille

Ivan Dorian Molnar • srijeda, 08.02.2012.

U tri kasnija subotnja susreta osmine finala Francuskog kupa, Montpellier je rutinski odradio gostovanje u Chateaurouxu, a Gazelec Ajaccio nadigrao niželigaša Drancy. Iznenađenje dana dogodilo se u Valenciennesu, gdje je istoimeni domaćin iz daljnjeg natjecanja izbacio aktualnog prvaka Francuske, Lille.

Valenciennes je ugostio Lille pred punim tribinama, a gosti su prvi zaprijetili preko Joea Colea u 17. minuti utakmice. Lilleovo zimsko pojačanje iz Bresta, Nolan Roux nije uspio realizirati dobru priliku deset minuta kasnije nakon dodavanja Gueyea.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, a u drugom dijelu domaćin je poveo preko Dossevija u 71. minuti, a prednost je povećao Vincent Aboubakar samo sedam minuta kasnije. Roux je u 88. minuti uspio samo ublažiti poraz Lillea, a rezultatom 2:1 dalje ide Valenciennes, na opće razočaranje Rudija Garcije, koji je prije ovog dvoboja očekivao mnogo više od svoje momčadi.

Drugoplasirani Montpellier lako se obračunao s momčadi iz Ligue 2, Chateaurouxom. Vodeći strijelac lige, Olivier Giroud, doveo je goste u vodstvo pogotkom u 37. minuti. S tim je rezultatom završeno prvo poluvrijeme, a u drugom dijelu Montpellier je potvrdio svoj prolaz u četvrtfinale preko Belhande u 88. minuti, a Chateauroux je susret završio s igračem manje, jer je u 90. minuti crveni karton zaradio Fournier.

Trećeligaš s Korzike, Gazelec Ajaccio, na svom je Stade Ange Casanovi priredio pravu poslasticu svojim navijačima, pobijedivši Drancy 2:0, golovima Verdiera u 32. minuti iz jedanaesterca te Colloreda minutu prije odlaska na odmor. Korzikanci su tako ostvarili svoj povijesni uspjeh ulaskom u četvrtfinale Francuskog kupa.