Radošević proigrao u pobjedi

Vedran Filipović • četvrtak, 09.02.2012.

Emporio Armani slavio je u Milanu protiv Unicsa iz Kazana rezultatom 63:58. Time je ostvario svoju prvu pobjedu, a istovremeno gostima nanio prvi poraz u ovogodišnjem Topu 16 Eurolige.

Leon Radošević počeo je u petorci domaćina, a Fotsis je svojom drugom tricom odmah na početku gurnuo Šminkere u prednost (10:5). Dobra igra nije stala, Radošević i Bremer parali su mrežice te postavili prvu dvoznamenkastu prednost na susretu (17:7). Zadnji koš u prvoj četvrtini bio je onaj Mike Wilkinsona čime su Zeleni došli na 20:13.

Nachbar i Jawai smanjili su prednost domaćina, a potonji je centar slobodnim bacanjima doveo rezultat ponovno u neizvjesne vode (26:26). Ipak, Drew Nicholas nije dopustio potpuni preokret te je svojom tricom odveo Armani s +4 na odmor.

Raspucani Talijani nastavili su po istom scenariju, Grk i Bremer uzastopnim su tricama povisili na 43:34 sredinom treće četvrtine. Lyday se probudio kod Unicsa, no istom mjerom odgovorio mu je Rocca, pa se u zadnjih deset minuta ušlo sa šest koševa prednosti za Armani.

Pet minuta prije kraja Domercant je vratio goste na zaostatak od samo četiri poena, a na 60:57 su stigli dvije i pol minute prije kraja. Ali, Cook sa linije slobodnih bacanja te Mason Rocca važnim skokom u napadu omogućuju prve bodove Armaniju za konačnih 63:58.

Fotsis je bio najraspoloženiji kod domaćina sa 16 poena i šest skokova, Cook je ostvario sedam asistencija, a Bremer i Radošević zabili su 13, odnosno 11 koševa. Kod Pašutinove momčadi 11 poena ostvarili su Jawai, Domercant i Veremeenko.

• Obrisan korisnik09.02.2012. u 11:04
    jebiga....čim dobije minute, ima i učinak. većinu utkamica igra po 5-6 minuta i naravno da onda ima 1,2 ili čak 0 poena. scariolo bi ga trebao više koristiti, jer od visokih igrača samo su fotsis i bourousis bolji od leona. a on može, ovisno o protivniku igrati i 4 i 5. nema zime za njega....ima... [više na forumu]
  • canastra09.02.2012. u 09:25