Mravima Zlatorog umalo gorak

Ante Zovko • subota, 11.02.2012.

Zagreb CO upisao je 11. pobjedu u ABA ligi protiv Zlatorog Laškog (71:64) osiguravši pobjedu teže od očekivanog.

Mario Kasun upisao je double-double učinak (21 poen i 11 skokova) u tijesnoj pobjedi Mrava koja je odlučena u četvrtoj četvrtini. Predvođeni Jurom Škifićem, gosti su se dobro držali protiv hrvatskog prvaka.

Mravi su bili bez oba razigravača, Damira Mulaomerovića i Vedrana Morovića te kapetana Krunoslava Simona, a uz Kasuna "potegnuo" je i Ante Mašić.

Vezane vijesti

Zlatorog je prijetio na početku. Kod 16:7 za Slovence Rančić tricom i Markota smanjuju na 16:12. Iako su se Mravi približili na 20:17, gosti opet bježe, u 14. minuti je 28:19. Domaći se bude i poluvrijeme završavaju s prednošću 31:31.

Slična se situacija nastavlja u trećoj četvrtini koju okončava Mašićeva trica za Zagrebovo vodstvo 54:50. Kasun u 33. minuti s pet uzastopnih poena pokreće seriju 8:0 uz pomoć Markote i Mašića.

Mali ubacuje tricu za 64:59, ali više od toga Zlatorog nije mogao. Heytvelt i Markota podižu na 68:59 u 39. minuti i susret je prelomljen.

Osim spomenutog Kasuna, Mašić je imao 14 poena (2/5 za tricu), pet skokova i dvije izgubljene lopte. Ožbolt (tri asistencije) i May dodali su po osam poena. Dario Šarić dobio je pet minuta i iskoristio ih za dva poena, jedan skok i jednu blokadu uz jednu izgubljenu loptu.

S druge strane, Škifić je završio s 15 poena, deset skokova i dvije asistencije. Mali je imao deset poena, a Lapornik i Mahalbašić po osam poena.

• basketas12.02.2012. u 15:24
    Watcher - ova liga nije zamisljena kao nova unija Hrvata-Srba i ostale nam brace, nego da se konkurencija u košarci popravi jer su nam lige svima uzasne ( osim srpske njijova je donekle okej) tako da tko god moze dat kvalitet vise je dobrodosao ;)
    basketas
  • Torca-Dubrava12.02.2012. u 13:07
    .............ajde žutiiiiiii....
    Torca-Dubrava
  • Obrisan korisnik12.02.2012. u 03:11
    Nema nikakve veze sa ovon utakmicon ali kad god pogledan na tablicu regionalne lige Maccabi Electra mi bode oči,šta oni imaju radit u ovoj lizi, koliko god kvalitetno pojačanje za samu ligu bili?!
  • basketas12.02.2012. u 02:14
    Imate jednu pogresku. Treci odlomak, zadnja recenica, zavrsavaju s prednoscu 32-31 ;)