Ante Dubravac • utorak, 14.02.2012.

Nakon što su dio priprema za nastavak sezone odradili u Španjolskoj nogometaši Šahtara iz Donecka preselili su se u Tursku gdje su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Rapida iz Bukurešta.

Nogometaši Šahtara u Antalyji bruse formu za nastavak sezone i borbu s Dynamom iz Kijeva. Poslije uvjerljive pobjede nad švedskim Kalmarom rezultatom 5:1 Šahtar je odigrao 1:1 s Rapidom iz Bukurešta.

Nakon samo osam minuta igre Rapid je došao u vodstvo. Centaršut s desne strane pronalazi Grigoriea koji smireno zabija za 1:0. Međutim Šahtar vrlo brzo preuzima kontrolu nad utakmicom pa nakon nekoliko propuštenih prilika dolazi do izjednačenja u 35. minuti kada Eduardo Da Silva koristi lošu reakciju rumunjskog vratara i zabija za 1:1.

U drugih 45 minuta trener Mircea Lucescu ušao je bez Eduarda i kapetana Darija Srne, a unatoč dominaciji njegovi igrači nisu pronašli put do novog pogotka pa je susret završio bez pobjednika 1:1.

U idućem susretu Šahtar će snage odmjeriti s CSKA-om, a utakmica je na rasporedu u četvrtak, 16. veljače.