PSG-u pripao prvoligaški obračun

Lovro Štrbinić • srijeda, 15.02.2012.

Nakon današnjeg programa francuskog Kupa poznata su još dva četvrtfinalista ovog natjecanja. Marseille se bez problema obračunao s niželigašem, dok je dvoboj dvaju prvoligaša pripao PSG-u.

Današnje utakmice osmine finala francuskog Kupa otkrile su imena još dvaju četvrtfinalista tog natjecanja. Marseille je na kraju na svom terenu ugostio Bourg Peronnas i bez većih problema slavio rezultatom 3:1.

Brandao je s dva pogotka u prvom dijelu trasirao svojoj momčadi put u sljedeću fazu, a sve nedoumice oko pobjednika ovog susreta riješio je Ayew pogotkom u 54. minuti za 3:0 prednost Marseillea. Za goste je počasni pogodak postigao Ousmane Diaby u 78. minuti susreta.

Vodeći klub Le Championnata imao je danas nešto teži zadatak, ali je gostovanje kod Dijona prošao također neokrznut. U 15. minuti Parižani su poveli preko Nenea, a s njihovom minimalnom prednošću se otišlo na predah.

Do kraja utakmice su obje momčadi imale prilike za postizanje pogotka, ali rezultat se nije mijenjao i PSG je osigurao nastup u četvrtfinalu francuskog Kupa.