Slaven Belupo doveo napadača

Ante Zovko • četvrtak, 16.02.2012.

Koprivnički prvoligaš u proljetni dio sezone ući će s ponajboljim napadačem Druge hrvatske nogometne lige koji je stigao iz Pomorca.

Nakon dugih pregovora, Slaven Belupo uspio je osigurati usluge napadača Martina Šabana iz drugoligaša Pomorca koji je potpisao ugovor na dvije i pol godine. Trebao bi biti zamjena za Leona Benka koji je otišao u Saudijsku Arabiju.

24-godišnji Šaban već je upisao prvi nastup u dresu Farmaceuta. Slaven je u srijedu odigrao prijateljski susret s trećeligašem Bjelovarom i pobijedio 4:0.

Novi napadač dobio je priliku u drugom poluvremenu, a pobjeda je osigurana i prije toga. Junior Maretić postiže pogodak za vodstvo u četvrtoj minuti, 2:0 u 25. iz slobodnog udarca postavlja Poljak, a u 37. minuti treći gol zabija Gregurina. Mujanović je zaključio priču u 87. minuti.

U petak Slaven Belupo dočekuje još jednog trećeligaša, zagrebačko Vrapče.

No, nisu to sve novosti iz Koprivnice. Za odlazak se sprema Josip Milardović kojem na kraju sezone istječe ugovor. Za njega je stigla ponuda iz Kine, a Koprivničani će ga pustiti ako financijska konstrukcija transfera bude zadovoljavajuća i za klub i za igrača.

Prijateljska utakmica:
Slaven Belupo - Bjelovar 4:0 (3:0)

Slaven Belupo: Rodić (od 46. Pelin), Šestak (od 67. Kokalović), Grabar (od 67. Grgić), Bubnjić, Geng, Brlek (od 67. Jakšinić), Poljak, Abramović (od 67. Glavica), Gregurina, Kuprešak, Maretić (od 46. Šaban).