Biograd 32:27 Senj-Wallenborn
Senj-Wallenborn

Domaća pobjeda Biograda

Zvonka Keliš • petak, 17.02.2012.

Rukometaši Biograda i Senja nešto su kasnije od drugih momčadi krenuli s nastavkom sezone u Prvoj hrvatskoj muškoj rukometnoj ligi. U sklopu 14. kola Biograd je, naime, ugostio rukometaše Senja. Četvrtak je bio dobar dan za domaće rukometaše koji su kod kuće bili bolji s pet pogodaka razlike.

Školska sportska dvorana u Biogradu bila je domaćin susreta 14. kola 1. HRL između rukometaša Biograda i Senja u kojem je pred stotinjak gledatelja bolji bio domaćin 32:27.

Izjednačeno je bilo na samom startu susreta u Biogradu sve do 7:7 kada gosti mini serijom od dva pogotka odlaze na 9:7. Domaćin to ubrzo izjednačuje na 10:10 te u nastavku polako preuzima vodstvo. Do odlaska na odmor domaća je momčad stigla do dva pogotka prednosti (16:14).

U prvim minutama nastavka gosti se uspijevaju izboriti za novo izjednačenje (16:16) nakon čega je uslijedila prava borba za bodove. Nakon 21:21 domaći se rukometaši ponovno odvajaju te ubrzo vode 25:22 i 28:23. Konačno, pobjeda 32:27 i dva boda ostaju u Biogradu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ivan Buovac s 11 postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Senja bio Luka Cindrić s devet golova.