Eduardu 45 minuta u pobjedi nad Zvezdom

Borna Rupnik • subota, 18.02.2012.

Ukrajinski Šahtar i beogradska Crvena zvezda odigrali su prijateljsku utakmicu u Turskoj. Jedno je poluvrijeme protiv momčadi Roberta Prosinečkog dobio hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva...

Reprezentativni napadač i član ukrajinskog prvaka Šahtara, Eduardo da Silva, odigrao je prvih 45 minuta u prijateljskom susretu svoje momčadi protiv sastava koji vodi bivši pomoćnik Slavena Bilića, Robert Prosinečki.

Eduarda je u susretu protiv Crvene zvezde, koji je odigran u sklopu turskih priprema, u drugom poluvremenu zamijenio Douglas Costa. Kapetan Darijo Srna ovoga puta nije dobio priliku.

Ukrajinci su pobijedili 2:0, pogocima Seleznyova u drugoj te upravo Douglasa Coste u 66. minuti.

"Bila je to velika škola za mlade snage Crvene zvezde. Na mahove smo bili opasni, ali i ponekad smo bili inferiorni, puni poštovanja i straha. Sve u svemu, nije izgledalo loše, a dvije su nas greške koštale dva primljena pogotka", prokomentirao je Prosinečki poslije utakmice.