Zimski sportovi

Zrnčić Dim solidan na treningu spusta

Josip Tolić • srijeda, 29.02.2012.

Na današnjem prvom treningu spusta za skijaše u norveškom Kvitfjellu jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim ostvario je 22. vrijeme. Najbrži je bio domaći skijaš Kjetil Jansrud.

Na prvom od dva službena treninga za spustašku utrku Svjetskog skijaškog kupa za skijaše na olimpijskoj stazi u norveškom skijalištu Kvitfjellu najbrže je vrijeme ostvario domaća uzdanica Kjetil Jansrud.

Osvajač srebra u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama 2010. godine u Vancouveru u cilj je stigao s vremenom od jedne minute, 45 sekundi i 36 stotinki. Njegov prvi pratitelj bio je Austrijanac Klaus Kröll s čak 96 stotinki zaostatka. Vodeći u spustaškom poretku Didier Cuche ostvario je treće vrijeme sa sekundom i 25 stotinki slabijim vremenom.

Jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim bio je solidan 22. sa zaostatkom od 2,51 sekunde za Jansrudom.

Sutra je u Kvitfjellu na rasporedu još jedan trening spusta za subotnju službenu utrku, u petak će se voziti odgođeni superveleslalom iz Garmisch-Partenkirchena, dok će tjedan brzih disciplina završiti još jednim superveleslalomom u nedjelju.