Zimski sportovi

Jansrud ponovno najbrži, Zrnčić Dim 39.

Josip Tolić • četvrtak, 01.03.2012.

Na drugom treningu za subotnji spust u norveškom Kvitfjellu Natko Zrnčić Dim zauzeo je 39. mjesto. Najbrži je ponovno bio domaći predstavnik Kjetil Jansrud.

Norveški skijaš Kjetil Jansrud drugi je put u dva dana bio najbrži na stazi Olympiabakken u Kvitfjellu gdje se ovaj tjedan održavaju brze discipline za skijaše u Svjetskom kupu. Danas se održao drugi službeni trening spusta.

Domaći je predstavnik u cilj ušao s vremenom od minute, 44 sekunde i 85 stotinki, 49 stotinki sporije nego jučer, ali i dalje dovoljno za prvo mjesto. Didier Cuche, koji je jučer bio treći, danas je popravio svoje vrijeme i u konačnici zauzeo drugo mjesto s 49 stotinki zaostatka za Norvežaninom.

Austrijanac Klaus Kröll bio je treći sa sekundom i šest stotinki zaostatka, a jedini hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim danas je ostvario nešto slabiji plasman u odnosu na jučer, kada je bio 22. Zagrepčanin je doskijao do 39. mjesta sa zaostatkom od 3,08 sekundi za Jansrudom.

Sutra i u nedjelju u Kvitfjellu se vozi superveleslalom, a u subotu spust.