Mlada Uspinjača bolja od Potpićana

Josip Tolić • ponedjeljak, 05.03.2012.

13. kolo Prve hrvatske malonogometne lige bilo je vrlo efikasno, viđeno je 46 golova odnosno više od sedam po utakmici u prosjeku. Čelnu je poziciju slavljem u međusobnom okršaju Vrgorca i Brodosplita preuzeo Vrgorac, a klubovi iz gornjeg dijela ljestvice uglavnom su bilježili pobjede. Iznenadilo je slavlje juniora Uspinjače protiv Potpićana u utakmici s čak 16 pogodaka.

Iznenađenje kola, uz poraz Brodosplit Inženjeringa u Vrgorcu, svakako je slavlje juniorskog sastava Uspinjače nad Potpićanom. Seniori zagrebačke momčadi, predvođeni reprezentativcem Jakovom Grcićem, i dalje su u štrajku, no njihovi su mladi kolege uspjeli nadjačati trenutno najlošiji sastav lige Potpićan u utakmici s nevjerojatnih 16 golova.

U šestoj minuti tresle su se mreže na obje strane nakon što su pogodili Josip Mohač i Hamidović, a Istrijani preko Fatosa Hoxhe četiri minute potom dolaze do prvog vodstva na utakmici. Još su jednom u 13. minuti gosti imali prednost, no u nastavku su Zagrepčani bili ti koji su diktirali rezultat.

Do 25. minute i trećeg gola Mohača domaćini postavljaju 5:3, a u konačnih 9:7 Mohač je postavio još dva pogotka ponijevši titulu najboljeg igrača utakmice, a na strani poraženih istaknuo se Keven Drndić s tri gola.

Kninjani i Solinjani pobjedama su smanjili zaostatak za drugoplasiranim Brodosplitom na pet bodova. Kijevo je na svom parketu slavio nad Murterom 4:1, a svi su pogoci pali u drugom poluvremenu. Odluka je pala u posljednjih 11 minuta kada su domaćini postigli tri pogotka. Saša Babić bio je najbolji strijelac s dva gola.

Solin je, pak, u Dicmu nadvisio Mejaše u još jednoj utakmici s velikim brojem pogodaka; bilo je 6:4 za četvrti sastav lige, a završnica je bila posebno dramatična. Domaćini su imali 3:1 devet minuta prije kraja, no Solinjani su se vratili u dvoboj u 36. minuti. Mejaši još jednom dolaze u vodstvo pogotkom na prazna vrata tri minute prije kraja, ali gosti, uz dva gola Subotića u zadnje dvije minute, ipak odnose sva tri boda iz Dicma.

Najuvjerljiviju domaću pobjedu 13. kola ostvarili su igrači Novog Marofa koji su pet puta matirali momčad Osijeka. Domaćine je u vodstvo doveo Škerbić u 14. minuti, a utakmica je riješena pogocima istog igrača te Leskovara između 24. i 26. minute, kada Osječani od 1:2 dolaze na 1:4. Škerbić je bio prvo ime susreta s tri postignuta gola.

U zagrebačkom okršaju OVB-a i Nacionala bolji su bili Financijeri slavivši rezultatom 2:1. OVB u vodstvo je nakon pet minuta igre doveo Bruno Šagud, a tri minute prije predaha rezultat je poravnao Bojan Kubović. Tri je boda domaćinu osigurao Dean Meden u 25. minuti.