Mravi rasprodaju ugled po Sloveniji

Damir Žbulj • srijeda, 07.03.2012.

Košarkaši Zagreba CO doživjeli su u 23. kolu ABA lige još jedan u nizu neugodnih poraza, ovaj put na gostovanju kod Krke. U posljednjim utakmicama Kasun je igrao odlično, a Mravi su svejedno gubili. U srijedu je centar Zagreba propustio dvoboj zbog ozljede i njegova ekipa doživjela je u Novom Mestu pravi debakl...

Iako je trener Androić u najavi utakmice optimistično izjavio kako će protiv Krke njegov sastav, nakon domaćeg poraza od Radničkog, pokušati " popraviti dojam i dokazati kvalitetu, i pojedinačnu i momčadsku,", Zagreb CO doživio je još jedan neugodni poraz, i to protiv ekipe koja je do utakmice s Mravima upisala pet pobjeda.

Ozljeda na koju se žalio Kasun, izbacila ga je iz sastava, makar se našao u zapisniku, pa se tako na parketu našla petorka Mulaomerović, Mašić, Simon, Markota i 219 centimetara visoki Rikić, koji je zauzeo centarsku poziciju na početku dvoboja s Krkom.

Domaćin je susret otvorio košem i dodatnim bacanjem Rojca, a brzo je Krka napravila i malenu rezultatsku razliku. Serijom ubačaja Rikića te slobodnim bacanjima Mulaomerovića Mravi love priključak, no, krajem prve četvrtine Krka se serijom 6:2 ponovno odvaja. Haim Nissim bio je najučinkovitiji s osam poena, a Lalićevim ubačajem i dodatnim bacanjem rezultat na kraju prvog perioda je 22:16.

Drugu četvrtinu Krka otvara tricom Murića, a priliku je za Zagreb CO dobio i mladi Šarić, koji je svoje minute otvorio promašajem za dva poena. Domaćin je bio strpljiv i siguran u organizaciji svojih napada, dok su Zagrepčani bez Kasuna bili potpuno izgubljeni. Posebno se to odnosi na Simona, koji je i u 15. minuti igre bio bez ubačaja (0/3). Trener Androić tada je na parketu imao nisku petorku s Babićem, Ožboltom, Simonom, Markotom i Šarićem, ali pozitivne promjene u igri nije bilo. Šariće je u svojoj minutaži bio bolje obrambeno, nego napadački, s četiri ukradene lopte, ali jednostavno Mravi u napadu nisu imali ideju kako probiti protivnika. Polaganjem Mašića ulaskom u posljednju minutu prvog poluvremena bilo je 33:27, ali domaćin ponovno radi seriju i s pet uzastopnih ubačaja prvi puta na utakmici odlazi na deset pogodaka prednosti.

U samoj završnici poluvremena, nakon minute odmora Zagreba CO, Mulaomerović gubi loptu, a Abdul Hamid Sean s dva ubačaja s linije crte za slobodna bacanja postavlja rezultat na odmoru na alarmantnih 40:27.

učinak igrača

U redovima Mrava raspoložen je bio jedino Markota s 19 poena, devet skokova (9/14 za 2p i 0/3 za 3p), Mašić je dodao 15 poena, a Rančić osam. je odigrao 14 minuta, zabio tri poena, dok je Simon u potpunosti podbacio s pet poena (1/7 za 2p). Kod pobjednika Haim Nissim ubacio je 16 poena, uz deset uhvaćenih lopti, Pavič je također imao double-double sa 14 poena i deset skokova, dok je Abdul Hamid Sean također bio solidan s 13 poena i sedam uhvaćenih lopti.

U nastavak utakmice ulazi petorka s Mulaomerovićem, Šarićem, Simonom, Markotom i Mašićem, ali nije to rezultiralo smanjenjem prednosti domaćih košarkaša. Nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini je i +15, razlika koja je i ostala na kraju tog perioda. Zanimljivo kako je Simon, minutu prije isteka 30. minute, iz šestog pokušaja, po prvi puta ubacio loptu kroz obruč, uz punu minutažu u dotadašnjem dijelu utakmice.

U zadnjoj četvrtini razlika je samo rasla, pet minuta prije kraja zakucavanjem Lučića okruglih je +20 (70:50), a na ulazu u posljednju minutu bilo je i poražavajućih 84:60. Serijom od pet poena u završnici su Mravi uspjeli samo malo rezultatski ublažiti poraz, a konačni debakl zaustavio se na 84:65.

Izgleda kako je za košarkaše Zagreba CO ova regionalna sezone završila i kako nema više motivacije za nastupe u ovom košarkaškom natjecanju.

• Obrisan korisnik08.03.2012. u 07:27
    Mislim da se u Zagrebu bacaju pare na dva kluba a ne tri. Koliko znam Cedevita još nije dobila ni lipe.
  • Master Yoda07.03.2012. u 22:36
    iako je utakmica odlučena skoro već polovicom 3. četvrtine dario šarić je opet odigrao samo 14 minuta.DAJTE TOM DEČKU DA IGRA I DA SE RAZVIJA, UNIŠTAVATE I ONO MALO DOBROGA ŠTO IMAMO U KOŠARCI