Stobrečani iskoristili kiks Neretvanca

Vedran Filipović • utorak, 13.03.2012.

Raštane su u 19. kolu trećeligaškog nogometa na jugu Hrvatske remizirale u Dubrovniku, no Neretvanac je porazom od Dinare propustio priliku dodatno se približiti. Istu grešku nisu učinili Stobrečani koji su minimalno porazili Neretvu te se popeli na drugo mjesto ljestvice.

Pločanski Jadran ugostio je Zmaj s Korčule koji je put Blata otišao praznih ruku. Za to se pobrinuo Dino Primorac koji je pogotkom u 84. minuti odlučio ovaj susret te donio tri boda domaćima. Nije odmoglo isključenje gostujućeg napadača Lipotića u 42. minute koji je drugi žuti karton donio zbog nesportske igre.

Drugi Jadran, onaj iz Kaštel Sućurca, bio je uvjerljiviji protiv svog protivnika - Primorca iz Biograda. Goste je načeo Povijač u 43. minuti, a isti igrač pogodio je za 2:0 u 65. s bijele točke. Nadu gostima dao je Vulin u 78., no četiri minute prije kraja susreta pečat na pobjedu i tri boda domaćina stavlja igrač s klupe Karaman koji je zamijenio Silića.

Lider 3. HNL Jug došao je u Dubrovnik na noge GOŠK-u koji je Raštanama uspio uzeti jedan bod budući da je susret završio bez pogodaka. Domaći su imali nekoliko prilika, ali nisu to okrunili pogotkom.

Pobjedom protiv Neretve Primorac 1929 iz Stobreča popeo se na na drugo mjesto poretka. Za domaće su u prvoj postavi ponovno osvanuli Vejić i Buljat, no do 21. je Tedi Surać već postigao dva pogotka. Gosti se vraćaju preko Kozine u 33., ali Pedišić šest minuta kasnije vraća prednost na dva pogotka iz kaznenog udarca. Bubalo je postavio konačan rezultat svojim zgoditkom u 73. minuti.

Unešićka Zagora minimalno je svladala Uskok preokrenuvši rezultat u svoju korist. Ante Kordić donio je vodstvo gostima nakon pola sata igre, no samo dvije minute nakon egal donosi Blaženko Emer. u 70. minuti uspješan je Krešimir Makarin koji donosi svome klubu tri boda.

Posrtaj Raštana mogao je iskoristiti Neretvanac, no porazom u Kninu izgubili su i mjesto prvog pratitelja. Krenulo je loše po goste odmah na startu, već nakon devet minuta pogodio je Vučemilović-Alegić, a u 32. dvostruku prednost donosi Matić iz kaznenog udarca. Počasni pogodak za Neretvanac zabija Batinović u 62. minuti.

Makarskome Zmaju podrezana su krila u Omišu, domaći su ih ispratili s pet golova u mreži. Šarić je zabio već u petoj minuti, a na poluvrijeme se otišlo s tom minimalnom prednošću domaćih, no u nastavku je krenula kanonada. Redom su golova postizali Pivčević, Čavar i Špaleta da bi u 83. petardu "zapalio" Šarić svojim drugim pogotkom.

Sve bitno na susretu Konavljanina i Vala dogodilo se u prvih 11 minuta. Milić je nakon dvije minute doveo domaće u prednost, ali vrlo je brzo izjednačio i postavio konačan rezultat Jure Bašić.

Zadovoljno je svojim kućama otišlo i oko 250 gledatelja koji su pratili susret između Hrvaca i Velebita u kojem su domaći slavili s 2:0. Oba pogotka za domaće postigao je Željko Sablić.

(Ne)red, (ne)rad i (ne)disciplina

Hajduk je ponovno zaključio sezonu bez najvažnijeg domaćeg klupskog trofeja u natjecateljskoj godini u kojoj se činilo da će se vratiti na...