1. HRL žene, 21. kolo, 15.03.2012, 19:00 h
Sinj
Sinj 33:32 Samobor

Samoborke "zapele" u Sinju

Mišo Gulić • četvrtak, 15.03.2012.

Rukometašice Sinja su sjajnom predstavom protiv favoriziranih Samoborki, nakon vrlo uzbudljive završnice, došle do novih, izuzetno važnih bodova, čime su napravile veliki korak ka ostanku u ligi. Također, s novim bodovima su, nakon podosta vremena, izišle iz "crvene" zone, unatoč činjenici da imaju čak četiri utakmice manje od glavnih konkurentica.

Sinj - Samobor 33:32 (20:18)

ŠSD Sinj, gledatelja: 500

Suci: Ivica Dominiković i Ivan Komšo (oba Metković)

Sinj: Budić (13 obrana), Bilandžić (2), Frleta, Hrgović-Tomić (2), Čović (5), Bilobrk, Runje A. (1), Runje K., Masnić (10), Gugić (2), Mihaljević, Brčić (9), Poljak (2), Borozan (2 obrane), Jaković.
Trener: Vladimir Gašparac

Samobor: Golubić (6), Balaško (1), Štrkalj (2), Plazina (3), Šilobod, Naglić, Kuzmić, Kozlovec, Radovanić, Lovrić (7), Bazzeo (11), Bošnjak, Naglić (1 obrana), Radovanić (7 obrana.
Trener: Miran Ognjenović

Isključenja: Sinj 2 minute (Brčić); Samobor 8 minuta (Balaško, Plazina, Kuzmić, Bošnjak)
Sedmerci: Sinj 4/5; Samobor 4/5

U odličnoj rukometnoj predstavi Sinjanke su protiv Samoborki došle do šeste prvenstvene pobjede, čime su bitno popravile svoje šanse da se i naredne sezone natječu u istom rangu natjecanja. Domaće su od samog starta nametnule svoj ritam, u nekoliko navrata imale i po pet zgoditaka prednosti, no pad koncentracije na otvaranju drugog dijela umalo ih je koštao bodova, međutim na krilima publike sjajno su odradile završni dio utakmice te na kraju slavile s golom viška.

Otvaranje utakmice pripalo je domaćoj ekipi, sjajno su odigrale Čović i Masnić, a prvo konkretnije odvajanje viđeno je u 13. minuti kada je upravo potonja zabila za 10:7. U tim trenutcima gošće su svu pažnju usmjerile na spomenute igračice što je iskoristila Brčić za svoju seriju zgoditaka pa se prednost Sinjanki u 23. minuti popela na plus pet (17:12).

Gošće je u tim trenutcima u igri držala Bazzeo za koju domaće rukometašice nisu imale rješenja, ali su ipak dvije minute prije kraja prvog dijela ponovno imale pet golova viška (20:15), no gošće se nisu predavale te su do kraja uspjele postići tri gola i na odmor otići s rezultatom 20:18.

Vladimir Gašparac, trener Sinja: "Prije svega, zadovoljstvo je doći do bodova protiv jedne iskusne i ponajbolje hrvatske ekipe kao što je Samobor. Mi smo veći dio utakmice igrali prema dogovoru, izuzev uvoda u drugi dio kada smo neobjašnjivo pali te skoro u vodu bacili sav trud. Na kraju smo se ipak skupili, povezali redove te zasluženo došli do novih bodova koji bi se, ukoliko izborimo ostanak u ligi, mogli pokazati ključnima."

Silvija Masnić, Sinj: "Čestitke mojim suigračicama na odličnoj predstavi. Bilo je jako teško, čak smo u jednom trenutku skoro upropastile sve ono dobro što smo napravile prije toga, ali eto na kraju smo ipak pokazale da vrijedimo i ovo nam je veliki podstrek pred nastavak sezone."

Početak drugog dijela bio je kao iz noćne more za Sinjanke. Naime, domaće rukometašice su zaredale s brzopletim rješenjima u napadu, dok je u obrani izostala čvrstina koja ih je krasila u većem dijelu prvog poluvremena, stoga su Samoborke bez većih problema napravile seriju od 6-1 i došle do vodstva od 21:24 u 37. minuti.

Gošće su uspješno održavale prednost sve do deset minuta prije kraja kada domaće izvlače zadnje atome snage te golom Bilandžić, uz nekoliko sjajnih obrana Budić koje su tome prethodile, poravnavaju na 28:28, da bi u vodstvo prešle nakon novih pet minuta igre kada za 30:29 pogađa Brčić.

Uslijedila je potom uzbudljiva završnica u kojoj su domaće rukometašice pokazale više mirnoće; na golove Čović i Masnić odgovorile su Plazina i Lovrić, da bi nakon odličnih 60 minuta semafor pokazivao rezultat od 33:32 u korist ekipe Sinja.

Najbolja iz redova pobjedničke ekipe bila je Masnić s deset zgoditaka, od čega pet iz sedmeraca, dok je jedan manje zabila Brčić, a pet je uz stopostotan šut postigla Čović. Kod gošći iz Samobora prvo ime je bila Bazzeo s čak 11 golova, a sedam je dodala i Lovrić.