Podravka i Lokomotiva uvjerljivo "gaze"

Mišo Gulić • petak, 16.03.2012.

Rukometašice su stigle do 21. kola domaćeg prvenstva u kojem je Podravka još jednom potvrdila nedodirljivost, a korak s njima je zadržala i Lokomotiva. Pobjede su ostvarila i ekipa Koke na gostovanju u Virovitici, dok su rukometašice Orijenta i Trešnjevke podijelile bodove.

Orijent Presoflex - Trešnjevka 24:24 (12:10)

Rukometašice riječkog Orijenta su u srazu s Trešnjevkom došle do novog boda u susretu u kojem su veći dio utakmice vodile, da bi potom u samoj završnici morale spašavati i bod.

Domaće su sjajno otvorile utakmicu te nakon desetak minuta igre imale vodstvo od 5:1, a stečenu prednost su održavale sve do pred kraj prvog dijela kada gošće uspijevaju smanjiti na 12:10, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Zelene su odmah na početku drugog dijela uhvatile priključak, a potom je uslijedila igra gol za gol u kojoj su do pred kraj glavnu riječ vodile Riječanke. Dvije minute prije kraja rezultat je glasio 22:22, da bi potom gošće prešle u vodstvo, no kraju je ipak uslijedila podjela bodova. Prvo ime domaćeg sastava bila je Konta s deset postignutih zgoditaka, dok je na drugoj strani Tomić zabila sedam.

Lokomotiva - Sesvete Agroproteinka 32:25 (15:13)

Lokomotiva je u 21. kolu rukometnog prvenstva tek u drugom dijelu nastavka slomila otpor vrlo dobrih Sesvećanki te tako i dalje ostala na korak iza neprikosnovene Podravka Vegete.

Otvaranje susreta pripalo je gostujućim rukometašicama, no potom se Lokosice bude te bez većih problema okreću rezultat u svoju korist, da bi prvi dio zaključile s prednošću od dva gola (15:13).

Drugi dio je također ponudio izjednačenu igru s obje strane, a domaće su susret prelomile nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu kada se serijom zgoditaka odvajaju na sigurna četiri zgoditka. Konačan rezultat glasio je 32:25. Najefikasnija rukometašica u redovima Lokomotive bila je Bašić s 11 zgoditaka, dok je na drugoj strani u redovima Sesveta Franković zabila osam.

Zelina - Podravka Vegeta 20:31 (9:16)

Nakon što su riješile svoje europske obveze, rukometašice Zeline su ugostile vodeću ekipu lige Podravka Vegetu, nakon čega su očekivano upisale još jedan poraz.

Koprivničanke su od samog početka nametnule svoj ritam te bez većih problema ostvarile prednost koju su nadograđivale iz minute u minutu, a nakon 30 minuta igre ona je iznosila sedam golova (9:16).

Podravka je i u nastavku lakoćom dolazila do ovih golova, rutinirano zaključivši utakmicu s rezultatom 31:20. Stipić je kod domaćih zabila pet zgoditaka, a za gošće je Damnjanović postigla osam.

Tvin Trgocentar - Koka 25:37 (13:22)

Koka je u Virovitici stigla do nove pobjede s kojom je praktički osigurala opstanak, dok se domaće već neko vrijeme komotno mogu pripremati za drugoligaške obveze.

Od prvih minuta bilo je jasno da će susret biti jednosmjerna ulica u kojoj su pitanje pobjednika niti u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje, a već nakon prvih 30 minuta prednost se popela na devet zgoditaka viška (13:22).

Niti u nastavku domaće nisu uspjele parirati raspoloženim gošćama, prednost je neumoljivo rasla, da bi konačan rezultat glasio 25:37. Najbolja u domaćim redovima bila je Miočinović s čak 11 zgoditaka, a iz redova Koke istaknule su se Jalušić i Oštarijaš, svaka po osam golova.