Vodeni sportovi

Recco u osam minuta do trofeja

S Kantride:Ana Legradi, Vedran Filipović • nedjelja, 18.03.2012.

Pobjednik ovogodišnjeg izdanja Triglav Jadranske lige riješen je u prvoj četvrtini posljednje utakmice. Pro Recco je "odmaglio" na 4:0, a do kraja samo rutinski održavao prednost, baš kako velike momčadi to i rade...

PRIMORJE EB - PRO RECCO 4:15 (0:4, 2:4, 2:2, 0:5)

Rijeka, bazen na Kantridi, finale
Gledatelja: 1400
Suci: Boris Margeta (Kranj), Nenad Periš (Split)

PRIMORJE EB: Car, Glavan, Paškvalin, Krapić, De. Varga 1, Franković, Muslim, Jelača, Da. Varga 1, Barač, Šetka 1, Garcia 1, Radić, Buljubašić. Trener: Zoran Roje.

Vezane vijesti

PRO RECCO: Tempesti, Burić, Madaras 3, Gitto, Kasas, Felugo 1, Filipović 1, Perrone 2, Pijetlović 1, Zloković 2, Ivović, Molina, Prlainović 1, Sukno 4. Trener: Guiseppe Porzio

Igrač više: Primorje EB 1/11, Pro Recco 9/11

Peterci: Primorje EB -, Pro Recco -

Finaliste Jadranske lige je, prema očekivanjima, dočekao bazen pun "k'o brod", a riječki su gledatelji pljeskom pozdravili igrače obje momčadi, kao i malobrojnu grupu gostujućih navijača. Recco je odmah u prvom napadu pokazao po što je došao na Kvarner, Felugo je lukavim udarcem prevario Radića, a nakon prečke Paškvalina Gospar Sukno je iskoristio prvog gostujućeg igrača više.

Gostujuća je obrana prilično lako odolijevala Riječanima koji su previše griješili, Perrone je minutu i pol prije kraja četvrtine povisio na velikih 3:0, a Madaras iz kontre zaključio poker golova. Tempesti je "kupio" udarce Primorjaša poput zrelih krušaka sa stabla, a finale je već u tim trenucima izgledalo riješeno.

Nastavak je otvoren u boljem tonu za Primorje, Šetka i stariji brat Varga našli su put do mreže, no Talijani su neumoljivi s igračem više (5/5 u tim trenucima!), pa se na poluvrijeme odlazi s njihovom prednošću od 8:2.

Nakon poluvremena gosti nastavljaju u revijalnom tonu pogocima Zlokovića i Prlainovića, a Garcia i Varga smanjuju rezultat prije timea outa Pro Recca. U petoj minuti trećeg dijela i situaciji s igračem više time out je zatražio trener Zoran Roje, ali domaćini nisu imali uspješan izlov na Kantridi do kraja ogleda.

Za konačnih 15:4 pobrinuli su se trostruki strijelac Recca Madaras, četverostruki strijelac Sukno te Pijetlović i Filipović. Talijani su se svojom očekivanom predstavom na Kantridi u debitantskom nastupu okitili prvacima regionalne Jadranske vaterpolo lige. Zasluženu titulu najboljeg strijelca susreta i turnira je odnio Sukno sa šest upisanih pogodaka, dok je Zloković primio nagradu za najboljeg igrača. Kapetan novog prvaka JVL-a golman Stefano Tempesti je najbolji golman lige.

Nagrade za najuspješnije

U poluvremenu finalnog susreta proglašeni su i najuspješniji igrači Jadranske vaterpolo lige. Nagradu za najboljeg strijelca je uzeo Darko Brguljan (Budva M:tel) uz 50 postignutih pogodaka. Golman splitskog POŠK-a Duje Jelovina je primio nagradu za najboljeg pojedinca u sezoni 2011/2012.

• Obrisan korisnik18.03.2012. u 22:37
    Znaš kako se kaže,budali je more do koljena,slavi ti i dalje ovaj naš po tebi uspjeh na EP!!Laži ti i dalje da se Vićan 2008 povaukao zbog privatnih razloga.A to sam ti rekao da se nije povukao zbog toga,i kamo puste sreće da se nije povukao!Zavaravaj ti i dalje sebe,da je Barać moćan i dobar sa 39... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 22:25
    pa nevalja to sta nema zanimanja=nema sponzora=nema para za igrace...ma skim se ja raspravljam ti si glup ko k....
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 21:49
    I šta je to čudno što na vaterpolu ima tako malo ljudi,iljadu,dvije na utakmici!Pa u rukometu koji je za vaterpolo po popularnosti ono što je nogomet za rukomet,99% ljudi u J.i Sj.Americi,Australiji i Aziji sa izuzetkom Južne Koreje nema pojma tko su Balić,Karabatić i ostali majstori,niti su ikad... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 21:17
    ajde kad oces o cinjenicama napisi: prosjek broja gledatelja po utakmici JVL ove godine i broj klubova koji nije duzan svima oko sebe i redovno isplacuje place...pa vaterpolo propada i u banani je, o tome ja pricam, a sta si ti zelio reci kad si nabrojao sastav Recca nije mi jasno...rijeka je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.03.2012. u 20:46
    Poanta je govoriti o činjenicama,a ne biti glup i lagati samog sebe,kao što ti to radiš u većini komentara vezanim za vaterpolo,pa tako i nedavni debakl i sramota reprezentacije na EP,za tebe je nešto normalno!!Baš me zanima da li su i onu tuđamnovu Croatiu gledali samo roditelji i rodbina kao što... [više na forumu]